Wpis z mikrobloga

Warto czekać z seksem do ślubu? Spotykam się z moją dziewczyną od roku, ja mam 19 lat, ona 18. Wczoraj rozmowa zeszła na te tematy i powiedziała, że chce zaczekać. Ogólnie nie mam dużego parcia i myślę, że te 3-4 lata mógłbym przeczekać bez większych problemów, ale czy warto? Nieźle się dogadujemy i myślę, że to może być to, ale wiadomo jak to czasami bywa...

#seks #zwiazki #logikarozowychpaskow #firstworldproblems
  • 138
  • Odpowiedz
Nie będę Cię namawiać czy warto, czy nie warto. Za to szczerze zachęcam Cię do zapoznania z Ojcem Szustakiem, który ma kanał na yt. Myślę, że jego wypowiedzi dotyczące seksualności wiele by Ci wyjaśniły i pomogły w pełni zrozumieć drugą stronę i sam byś stwierdził co ‚‚warto". Jednakże miło słyszeć, że już na wstępie szanujesz jej zdanie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego życia w związku :3
  • Odpowiedz
@shaky777: byłem 4 lata z bardzo wierzącą. Też seksu bez ślubu niet. Zaczęliśmy się kłócić o to w #!$%@?, męczyło mnie to i sobie dałem spokój. Teraz ona strasznie chce powrotu, bo kocha na zabój a mnie #!$%@? brak seksu i ciągła frustracja
  • Odpowiedz
Według kościoła seks z użyciem prezerwatyw nie jest czymś dobrym, jednak w wyjątkowych sytuacjach, kiedy to plusy stosowania prezerwatyw przeważają nad minusami pozwala ich stosować.

Przykładowo jedna strona nie jest tak wierząca i upiera się na stosowanie prezerwatyw, to wtedy w takim wypadku podtrzymanie małżeństwa i wierności w nim jest ważniejsze niż niestosowanie prezerwatyw. (Oczywiście wszystko musi zmierzać do tego, aby nawrócić swoją drugą połowę.)


@Valder: podaj źródło. Ta wyjątkowa sytuacja,
  • Odpowiedz
organizm człowieka nie rozróżnia stanu przed/po ślubie. Sytuacja, w której dwie osoby w związku pałające do siebie pożądaniem nie uprawiają seksu jest patologiczna i szkodliwa


@NieRozumiemIronii: rozroznia.
Albo inaczej - nie tyle po slubie i przed slubem, ale po i przed inicjacja seksualna.
Zgodnie z etyką katolicką kwestie zwiazane z pozadniem i fizycznym okazywaniem sobie milosci zarezerwowane są dla malzonkow. Wczesniej wiec ani kawaler ani panna nie rozbudzając swego ciala i
  • Odpowiedz
Wczesniej wiec ani kawaler ani panna nie rozbudzając swego ciala i seksualnosci mogą latwiej panowac nad popedem.

Latwiej powstrzymac sie od seksu, jezeli sie go nigdy nie uprawialo

@agaja: jakiś link do badania potwierdzającego tę tezę?

nierozbudzaniem pragnien (masurbacja

Tę naturalną i zdrową czynność, wykonują również kilkuletnie dzieci. To nie jest rozbudzanie pragnień, a rozładowanie napięcia seksualnego, które jest potrzebą fizjologiczną. W tym miejscu stanowisko Kościoła stoi w sprzeczności z nauką.
  • Odpowiedz
podaj źródło. Ta wyjątkowa sytuacja, o której mówił Benedykt XVI to stosowanie prezerwatyw jako pierwszt akt odpowiedzialności przed roznoszeniem wirusa HIV np. w przypadku prostytutek.

Tak słyszałem z ust osoby duchownej.


Poproszę o stosowne dokumenty Kościoła, nauczanie papieża, a nie anegdotki.

Przecież tutaj cała dyskusja się toczy o współżycie przed małżeństwem, a nie po.


@NieRozumiemIronii: > tez kiedy cos takiego slyszalam. ALE - nie ma na to oficjalnego potwierdzenia. To raczej
  • Odpowiedz
jakiś link do badania potwierdzającego tę tezę?


@NieRozumiemIronii: a ty masz link do badań, które mówią, o tym, że czystość przedmałżeńska jest szkodliwa, czy patologiczna?

Tę naturalną i zdrową czynność, wykonują również kilkuletnie dzieci. To nie jest rozbudzanie pragnień, a rozładowanie napięcia seksualnego, które jest potrzebą fizjologiczną. W tym miejscu stanowisko Kościoła stoi w sprzeczności z nauką.


@NieRozumiemIronii: Gdybyś miał choć trochę pojęcia, to wiedziałbyś, że masturbujące się kilkuletnie dziecko,
  • Odpowiedz
@shaky777: Patrząc po znajomych parach, to te, które z seksem czekają/czekali do ślubu, pobierają się znacznie szybciej niż pary, które normalnie uprawiają seks. Wniosek - natury nie oszukasz, seks jest istotny ;)
  • Odpowiedz
@emte: to nie jest kwestia tego, ze znajdywalem dziewczyny, ktore dokladaly rogi. Po prostu w pewnym momencie jest to tak naturalna czynnosc jak sranie na kiblu, zwlaszcza jesli chodzi o seks w zwiazku i pod tym wzgledem, gdy rozejdziesz sie pierwszy raz, to juz potem nie ma tego czegos i sie okazuje, ze seks jest po prostu pierwotnym instynktem. Dorabianie do tego uczuc pokroju "seks z milosci" to glupota, zwlaszcza, ze
  • Odpowiedz
@shaky777: Wykop to najgorszego miejsce, żeby pytać się o takie sprawy - zobacz co się tu dzieje na anonimowych i jak się traktuje kobiety. Jest hasło "dziewczyna", "wierząca" i "seks" to wszyscy tutaj wiedzą, że jesteś z jakąś fanatyczką, przy której seks będzie tylko do prokreacji (xD). I jeszcze na dodatek takie stereotypy są tu plusowanel, dla mnie to ciemnogród jak 150. Powiemy Ci tyle, że Jezeli chodzi o perspektywę Kościoła
  • Odpowiedz
Gdybyś miał choć trochę pojęcia, to wiedziałbyś, że masturbujące się kilkuletnie dziecko, to nie jest coś normalnego, a wręcz coś niepokojącego.


@Valder: odniesiesz się do tego?
http://link.springer.com/article/10.1007/s00431-008-0766-2

a ty masz link do badań, które mówią, o tym, że czystość przedmałżeńska jest szkodliwa, czy patologiczna?

Mam takie, które wskazują na prozdrowotne działanie seksu, na szczęśliwsze życie ludzi uprawiających seks i na większą trwałość związków, w których para regularnie uprawia seks.

Seks, to
  • Odpowiedz
@shaky777: rozumiem poczekać 2-3 miesiące, może nawet i pół roku, jak się chce lepiej poznać itd., itp. ale 3-4 lata?! XD Nope, nope, nope... Poza tym, serio, chcesz się żenić, mając 22 lata? (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: Dotykanie swoich narządów intymnych zaobserwowano już w życiu płodowym. No i co z tego? Dziecko w ten sposób odkrywa swoje ciało i to wszystko, z czasem to przemija. Problem jest jeśli robi to nagminnie i przywiązuje do tego większą uwagę. Dzieci dysponują innym poziomem świadomości nawet nie wiążą tego z seksem. Nie ma tutaj żadnego seksualnego podtekstu, czysta ciekawość świata i swojego ciała, co przemija.

Mam takie, które wskazują na
  • Odpowiedz
Tak samo jak z rozmową. Można nie rozmawiać w ogóle z partnerką przed ślubem (cały czas praktykowane w niektórych krajach muzułmańskich), ale lepiej jednak dowiedzieć się czegoś o sobie i budować piękną oraz trwałą więź


@NieRozumiemIronii: i na tym wlasnie Kosciol buduje zwiazek i zaleca jako najwazniejszy aspekt w jego rozwoju. Seks jest traktowany jako cos, co jest naturalna konsekwencja relacji, gdzie ludzi kochaja siebie wzajemnie w swoim czlowieczenstwie. Nie tylko
  • Odpowiedz
@shaky777: Napisze Ci jeszcze, że pewnie będziesz miał problemy z tą masturbacją. Jeśli jesteś z dziewczyną szczególnie blisko to pewnie nadejdzie dzień, w którym powiesz jej o tym, że się masturbujesz. Problem tkwi w tym, że ona uzna to za obrzydliwość.

W moim wypadku właśnie tak było. Jako, że moja dziewczyna bardzo wkręciła mnie swoją wiarą skończyło się tak, że co tydzień chodziłem jak jakiś paranoik do spowiedzi. Nie życzę Ci
  • Odpowiedz