Wpis z mikrobloga

mirki z #cctv - #kameryip IP #hikvision - mam ich rejestrator, mam ich kamery, chcę dodać kilka (ip66, wifi), więc dla spokoju trzymam się hika (no niby wszystko ONVIF, ale wiadomo jak z tą kompatybilnością)...
Czy ktoś się orientuje, czy/które kamerki z hika są robione na przetwornikach obrazu Sony IMX... (Exmor)?
No bo z danych podawanych nic nie wynika - jak wsadzili kilka diodek IR i podają 0Lux (bo jest doświetlanie IR) - to nic nie mówi o jakości obrazu bez IR i na większą odległość gdzie IR nie doświetli.

chyba że istnieje coś innego, tak ekstremalnie czułego? Nie zależy mi na megapixelach (720p nawet wystarczyłoby), bardziej liczy się jakość obrazu w nocy w ogrodzie słabo oświetlonym, niż 5Mpix w pełnym słońcu
  • 22
  • Odpowiedz
@hrumque: Zupełnie inne PCB, niż w mojej chińszczyźnie, więc nie wiem, czy z twoim bedzie kompatybilna, ale zasięg IR ma dość dobry, ok. 6m. FPSy w nocy to tak realnie 5-7. Do nagrania tablicy przejeżdżającego samochodu się nie nada, ale np. zwierzęta fajnie widać, detale na ubraniach, twarz z 2m od kamery też da się rozpoznać.
https://www.aliexpress.com/item/Security-IP-Camera-1280-720P-1-0MP-ONVIF-2-0-IR-Bullet-Outdoor-Waterproof-Night-Vision/32805629289.html

Bardziej wkurzające jest to, że dla 4 kamer trzeba redukować fps'y, bo stream za
  • Odpowiedz
zasięg IR ma dość dobry, ok. 6m. FPSy w nocy to tak realnie 5-7. Do nagrania tablicy przejeżdżającego samochodu się nie nada, ale np. zwierzęta fajnie widać, detale na ubraniach, twarz z 2m od kamery też da się rozpoznać.

@czarny_i_zly: E no, na sony exmor tak wygląda BEZ IR w nocy, nawet na B-W nie trzeba nigdy przechodzić (a wtedy jest jeszcze czułość x4 bo 4 pixele pracują równolegle)
hrumque - > zasięg IR ma dość dobry, ok. 6m. FPSy w nocy to tak realnie 5-7. Do nagra...

źródło: comment_2msa8X9qwrgtBKyDEvwZfWHvXXeR3PH6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hrumque: Z innej beczki - sprawdzałeś, z czym łaczy się twój rejestrator? Można się zdziwić, ile różnych adresów IP wywołuje. Chińskie NVRy powinny być w oddzielnej podsieci, nigdy nie wiadomo kiedy botnet się uaktywni.
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: nie wiem z czym się łączy, bo nie ma wyjścia na świat ;) Nie ma ustawionego gtw do internetu, łącze się z nim tylko po lokalnej sieci+fizyczny ekran, a jak potrzebuje zdalnie - to mam wejście/wyjście do tej sieci przez VPN.
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: kurde, problem z tymi chińczykami jest, zwłaszcza jak ma mieć wifi i sony...
Przecież te przetworniki IMX są tanie jak barszcz, a oni pchają jakieś gluty omnivision...
https://www.aliexpress.com/store/product/HD-720P-Wifi-IP-Camera-Outdoor-Waterproof-Night-Vision-1-0MP-Wireless-CCTV-Surveillance-3-6mm/410015_32784782716.html? - pozornie ok, jest nawet wersja 720p i 1080p, tyle że obie z przetwornikiem OV 9712 (który 720p), tylko różnią się czipem robiącym przeskalowanie do 1080p...
i tak co by nie wybrac, to jakaś wtopa

Mam sprawdzonego dostawcę "gołych płytek" z sony
  • Odpowiedz
ten rejestrator do ktoego link podales to nie jest oryginalny hikvision? na jakims sofcie on dziala?

Jest oryginalny, brałem go wprost z hikvision official store, tutaj tylko podałem linka do podobnego, bo mój jest chyba już discontinued i nie znalazłem na stronie

jak pod ten rejestrator sie podlacza kamerki?

@AnonimoweMirkoWyzwania: Normalnie jak wszystkie IP - do switcha/sieci ethernet/wifi, do której też rejestrator. W rejestratorze konfigurujesz (dodajesz) kamery przez podawanie albo ich
  • Odpowiedz