Wpis z mikrobloga

Podsumowanie #roaming

Tldr:


Za darmo otrzymujemy:
- #play - pakiety na połączenia przychodzące (50-600 rocznie); w kilku taryfach, np. Fakt Mobile jakiś gratis typu 1GB rocznie, reszta płatna
- #tmobile - pakiety na połączenia przychodzące (1500 w abo, 500 na kartę rocznie), reszta płatna
- #plus #a2mobile #plush - pakiety na przychodzące (300 w abonamencie, 150 w karcie rocznie), reszta płatna
- #virginmobile - 120-150 minut przychodzących rocznie, reszta płatna i ponoć lejek neta w roamingu XD

i król parkietu

#orange #njumobile - w abonamencie wszystko za darmo, darmowe przychodzące, wychodzące, SMSy i sute pakiety (kilka GB miesięcznie) do wykorzystania w UE

  • 15
@manyaky: no Orange #!$%@?ł system... Ciekawe czy pozostali zareagują, czy odpuszczą. Dziwi mnie, że Orange tak się wybiło przed stawkę bo przecież gdyby dali to samo co reszta to nikt by nie zwrócił na to uwagi.
@manyaky: Wydaje mi się, że Orange i nju nie dają pakietów danych w takiej samej ilości jak w ofercie krajowej. W Orange w zależności od oferty abonamentowej jest to od 0,5 do 9,5 GB danych, a w nju od 1 do 2 GB (w przybliżeniu) [źródło]. Nie wiem tylko jaki jest okres rozliczeniowy tych pakietów. Podejrzewam, że roczny (trzeba zajrzeć do regulaminu).
@manyaky: Właśnie doczytałem, że miesięczny - bardzo spoko. A ja sam mam abo, w ogóle nie widzę sensu bawienie się w kartę przy tak elastycznej ofercie abonamentowej w nju.
@manyaky: Podsumowanie jest takie, że Komisja Europejska twierdzi:
Are there any volume limits to calling, sending SMS and using mobile data at doemestic price while I travel?
If at home you have unlimited calls and SMS, you will get unlimited calls and SMS when roaming in the EU.
a mój operator, o ile dobrze rozumiem opublikowane w internecie materiały, twierdzi że pomimo tego że mam w Polsce nieograniczenie wiele darmowych minut,
@manyaky: W największym skrócie - roaming wg. nowych zasad żadnego szału nie robi, jedynie Orange i Nju faktycznie znieśli roaming, mam nadzieje że w ich ślad pójdą inni operatorzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)