Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nawiązując do tego wpisu to dziwią mnie ludzie którzy wręcz nakazują ludziom cierpieć poprzez skazywanie ich na uporczywą terapię. Mój ojciec chory na raka otwarcie nas prosi o jedno - o pozostawienie opakowania leków nasennych na wyciągnięcie ręki w przypadku pojawienia się ogromnych bóli, czy stałego przykucia do łóżka. I czy to zrobimy? Tak. Dlaczego? Ponieważ każdy ma prawo do godnej śmierci z jak najmniejszą ilością cierpienia.Sztuczne podtrzymywanie przy życiu nieuleczalnie chorego człowieka wbrew jego woli, który nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować bez rokowań na wyleczenie jest czystym znęcaniem się nad drugą osobą. I żaden człowiek nie ma moralnego prawa nakazywać komuś, aby ten kilka miesięcy konał w męczarniach tylko i wyłącznie dlatego że wierzenia czy system wartości jakiegoś polityka czy duchownego nie uznaje eutanazji. Dlatego jeszcze bardziej mnie dziwi, że ktoś odmawia temu gościowi prawa do przeżycia ostatnich miesięcy / lat swojego życia najlepiej jak może. Widocznie taka osoba nigdy nie widziała jak perspektywa patrzenia na świat przez człowieka chorego zmienia się po usłyszeniu wyroku.

#zalesie #chroba #przemyslenia #eutanazja #smierc #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 5