Wpis z mikrobloga

Jeśli miałbym wymienić jakiś pozytyw siedzenia na tym portalu to zdecydowanie byłoby to wyleczenie mnie z prawactwa. Tak zakompleksionej i oderwanej od rzeczywistości, robiącej sobie problemy z dupy grupy nie ma nigdzie chyba. Aż w końcu coś u mnie zaskoczyło, że nie chce mieć z takimi ludźmi nic wspólnego

A bywały czasy, że siedziałem ze znajomym i podniecaliśmy się wywiadami Bosaka i Korwina, jak to nie masakrują kolejnych lewaków xD

#bekazprawakow #wykop #polityka
  • 140
  • Odpowiedz
#!$%@? że im bardziej socjalne kraje tym mniejsze bezrobocie (Szwecja, Norwegia) w Polsce wszystko musi być na odwrót xD


@KochanekAdmina: no na przykład Czechy ze swoją mini minimalną
  • Odpowiedz
@tell_me_more: nie jestem przekonany w 100% do dochodu podstawowego, ale ich argumenty są sensowne. Bardziej chodzi mi o to, że wbrew stereotypom - wielu z najmądrzejszych i najefektywniejszych biznesmenów to (w polskim rozumieniu) - lewacy. Szczególnie w IT.

Ciężko więc uważać lewaków za debili (jak to robi pół wykopu).
  • Odpowiedz
a ja tutaj dostrzegłem, jak #!$%@? ludźmi są lewacy i zacząłem oglądać Kowalskiego i Bosaka, mowię serio, nie parodiuje twojej wypowiedzi, lewactwo to ułomność umysłowa


@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: chwilkę, czyli zacząłeś słuchać Bosaka i Korwina tylko dlatego, że jakieś anonimy na forum ze śmiesznymi obrazkami w twoich oczach wyszli na durniów?

to znaczy, że trafiłeś do dobrego towarzystwa, dla których ważniejsze jest bycie przeciwko komuś, niż wyznawanie jakiejś sensownej ideologii ( ͡°
  • Odpowiedz
@tell_me_more: typowy błąd poznawczy. Jeżeli jakiś domniemany autorytet ma taki pogląd na jakąś sprawę to nie znaczy to, że automatycznie jego pogląd jest słuszny. Twoi biznesmeni których uważasz za "najmądrzejszych i najefektywniejszych" nie dorobili się dzięki temu, że byli za dochodem gwarantowanym, tylko zupełnie z innych powodów.

Ciężko więc uważać lewaków za debili (jak to robi pół wykopu).

Których konkretnie lewaków? I o jakie poglądy jeszcze chodzi? Ciężko też wnioskować, że
  • Odpowiedz
@Robol:

Jeżeli jakiś domniemany autorytet ma taki pogląd na jakąś sprawę to nie znaczy to, że automatycznie jego pogląd jest słuszny.


Za to ty stosujesz stracha na wróble.

Moja teza to nie "dochód podstawowy jest słuszny", tylko "bycie lewakiem wg wykopowej definicji nie wyklucza bycia inteligentnym".

Dowód: istnieje człowiek, który jest lewakiem wg wykopowej definicji (popiera dochód podstawowy) i jest inteligentny (ma wysokie IQ, dużo w życiu osiągnął).
  • Odpowiedz
@tell_me_more:
Nie stosuję stracha na wróble. Wyszedłeś z tezą, że dochód podstawowy jest ok bo popierają go Graham i Musk co jest błędem poznawczym, który ubiłem. Bycie lewakiem i jednocześnie bycie inteligentnym nie implikuje tego, że się zawsze ma rację. Co więcej, tacy ludzie jak Graham i Musk mają wpływ na wielu ludzi i w większości ich argumenty bardzo łatwo obalić. Natomiast już ludzie podatni na ich wpływy nie argumentują swoich
  • Odpowiedz
@Robol:

Wyszedłeś z tezą, że dochód podstawowy jest ok


To może zacytuj, gdzie tak napisałem, skoro wg Ciebie to zrobiłem.

Bycie lewakiem i jednocześnie bycie inteligentnym nie implikuje tego, że się zawsze ma rację.


I nigdzie tak nie napisałem. Czemu zmieniasz temat i przeinaczasz to, co napisałem? To nie jest dobry sposób na dyskusję.
  • Odpowiedz
To może zacytuj, gdzie tak napisałem, skoro wg Ciebie to zrobiłem.

W tym miejscu poparłeś ich opinię nie wysuwając własnych argumentów. To jest twoja odpowiedź na moje pytanie: "i dlaczego uważasz, że to jest ok?", które jasno odnosiło się do twojej opinii, a nie do opinii Muska/Grahama:

@tell_me_more: nie jestem przekonany w 100% do dochodu podstawowego, ale ich argumenty są sensowne.


Podparłeś się Muskiem/Grahamem samemu nie wysuwając żadnego argumentu.
  • Odpowiedz
I nigdzie tak nie napisałem. Czemu zmieniasz temat i przeinaczasz to, co napisałem? To nie jest dobry sposób na dyskusję.

@tell_me_more: a temat zmieniam dla szerszego kontekstu. To, że jakaś osoba ma jakieś poglądy nie dodaje żadnej wartości do dyskusji o ile te poglądy nie są poparte argumentami.
  • Odpowiedz
@Robol: na Twoje pytanie "dlaczego uważasz, że jest OK" odpowiedziałem "nie wiem, czy jest OK, nie o to mi chodzi".

Pogrubię Ci:

nie jestem przekonany w 100% do dochodu podstawowego
...
Bardziej chodzi mi o to, że wbrew stereotypom - wielu z najmądrzejszych i najefektywniejszych biznesmenów to (w polskim rozumieniu) - lewacy.
  • Odpowiedz