Wpis z mikrobloga

Hiper rzeczy nie ma, ale parę zmian jest.

Zamiast pisania newsów będzie cotygodniowe podsumowanie tygodnia Linuksa, które na wykopie będzie co 2 tygodnie (jak będę pamiętał)
Link

Drugi to artykuł na temat diagnostyki sprzętu - dysku twardego (SMART)
Link

Tekst mojego kolegi o wgraniu podstawowych serwisów bez roota

Żartowałem, jest w pip nowych rzeczy. Po pierwsze być może zmienimy nawet wykop na Steem. Jest to zdecentralizowany portal oparty na blockchain (w stylu wykopu / reddit), w którym "można zarabiać pieniądze". I można - na wykopie nie. Pingwinek nie jest dochodowy, a ludzie niechętnie chcą słyszeć o dotacjach.

W związku z tą zmianą, artykuły, które pojawią się na Steem - są sprawdzane i poprawiane, co przysłuży wszystkim użytkownikom.

No i zalecamy dołączenie do Steem :) Mój profil fervi. Można też czekać na Strimi, które będzie również bazować na sieci Steem.

Jak ktoś chce najpierw pogadać o Steem, to zalecam chat: https://steemit.chat/channel/polish
Lub niech napisze komentarz na dole

PS. Są nawet szanse, że cały pingwinek pójdzie do Steem.
#pingwineknet #linux #steem #steemit
  • 6
2. Nad jaką dystrybucją pracujesz?


@Grewest: Ogólnie staram się wspomóc Devuana, a przy okazji klepię coś w rodzaju Devuana LiveCD z instalatorem (z LMDE) i gotowym środowiskiem. Uznałem (już jakiś czas temu), że nie ma sensu robienie własnych repozytoriów (duże koszta), a po prostu udostępnienie ludziom dobrze skonfigurowanego Devuana. Devuan to Debian bez systemd i dlatego jego wybrałem (nie tyle nie lubię systemd, co mnie wkurza jego niewymienność) [albo się znasz
@Grewest: Z oficjalnych? Teoretycznie, natomiast ma własne Debianowe, ale z własnym logiem (czasem) i bez systemd. Jeśli chodzi o zewnętrzne repozytoria to tak, o ile nie korzystają z systemd. Ogólnie Devuan wymaga parę poprawek, ale je da się obejść często (ale niestety trzeba się orientować czasem w Debianie).

Najbardziej znanym (i może nawet jedynym problemem) jest jakiś wirtualny pakiet dla dbus, który ma instalować (zwykle) dbus-x11 lub dbus dla systemd. Nie