Wpis z mikrobloga

  • 2
Jak wysoką stawkę muszę podać w #pracait #programowanie na stanowisko juniora z małą znajomością Springa żeby nie wystarczyć rekruterów? Pierwsza praca, brak doświadczenia, jedynie mały projekcik własny, student. Normalnie pracowałbym za worek ziemniaków żeby doświadczenie tylko zbierać i praktyki :/
  • 37
  • Odpowiedz
pytanie tylko, co zwykły szary młody programista może w swoim lokalnym rynku robić, aby starać się po trochu odbudowywać ten rynek.


@asdasdce2w: Olać januszy biznesu i szukać roboty za granicą. Dzisiaj to nie jest żaden problem.
  • Odpowiedz
W każdym razie. Tak sobie aż z ciekawości spojrzałem.
junior java dev w Polsce zarabia jakieś 2.5kpln
junior java dev w Anglii zarabia też jakieś 2.5k ale gbp.

Naprawdę się dziwię, że ludzie akurat w tej branży niewymagającej fizycznego przebywania w biurze idą pracować za takie pieniądze.
  • Odpowiedz
@StrucelRTFSC: Spoko, ale też nigdy nie patrz na maksimum przy takich ofertach, bo są one nieosiągalne dla większości ludzi, zwłaszcza "świeżaków".

Niedawno na wykopie było znalezisko w tej sprawie i były wyjaśnienia na temat tych maksymalnych kwot.
  • Odpowiedz
@StrucelRTFSC:
1. Nie porównuj wynagrodzenia za pracę z wynagrodzeniem za okres w którym ktoś jest oceniany, tutaj różnice sięgają setek procent.
2. Mówimy o weryfikacji człowieka, który jeszcze nie posiada wiedzy - tak jak OP - jesteśmy w stanie jedynie zbadać jego potencjał. Jeśli uważasz że w trakcie rekrutacji jesteś w stanie ocenić potencjał poznawczy kandydata to życzę wielu sukcesów. Sensowna stawka w przypadku takiej osoby jest bardzo dyskusyjna i zależna
  • Odpowiedz
Twoja frustracja zdaje się rysować postać która skończyła studia, myślała że ura bura zwojuje rynek dyplomem a życie zweryfikowało skilla i trzeba było zwijać żagle na emigracje.


@wuju84: Ja to w ogóle z innej branży jestem. Studiów nie skończyłem, za granicami byłem kilkoma, teraz studiuję (mało tego - kierunek tak daleki od IT jak to tylko możliwe) i uczę się programowania dla zabawy. Więc analiza mocno nietrafiona.

Odpowiadając na punkty:
1.
  • Odpowiedz
  • 0
@StrucelRTFSC
1. Oczywiście że zakres jest inny. Okres próbny ma służyć poznaniu możliwości osoby a nie odwalaniu czarnej roboty.
3. Byle nie popadać w skrajności bo zdziwiłbyś się jak wygląda to z drugiej strony.
  • Odpowiedz
junior java dev w Polsce zarabia jakieś 2.5kpln

junior java dev w Anglii zarabia też jakieś 2.5k ale gbp.


Pokaz mi ogłoszenie z Uk gdzie dają tyle gościowi bez doświadczenia.
  • Odpowiedz
@wuju84: przeciez za 3k na reke na start to ciezko o junior qa w warszawie, a rozmawiamy o programiscie. mysle ze op moglby smialo wolac 3-3,5k netto i dodac ze do negocjacji. zreszta jak to student to mozna mu dac smieciowke, to tym bardziej nie beda to jakies niewyobrazalne pieniadze
  • Odpowiedz