Wpis z mikrobloga

Ale chrome jest #!$%@? jeśli chcesz cokolwiek w nim zmienić.

Wróciłem do niego po latach bo ktoś mi kiedyś powiedział, że końcu można w nim edytować ui i otóż #!$%@? nie - dalej nie można.

Praktycznie nic tutaj nie da się zmienić. Poczynając od tego, że każda wtyczka to jedna mała ikonka na panelu, której nie da się przemieścić, przestawić (da się tylko ją schować co najwyżej) xD do tego #!$%@? przycisku z profilami, z którego i tak nie korzystam więc pomyślałem sobie że go schowam.

http://i.imgur.com/5esSELO.png

Na wszystkich stronach gdzie jest napisane jak wyłączyć tą #!$%@?ą ikonę, niżej jest podpis:

For Chrome 45 and higher:

Not possible. Sadly, you're stuck with it.


Chrome i zespół google wie lepiej z czego chcę korzystać a z czego nie xD

Ze zużyciem ramu te szydery w stosunku do chrome też nie są bezpodstawne i aż postanowiłem zrobić mały test po zobaczeniu ile ramu potrafią wpieprzać już same wtyczki w chrome:

FF, profil #!$%@? wtyczkami, 5 kart (wypok, yt, allegro, gog, google), zużycie ramu:
451MB

Chrome, 3 wtyczki (nawet nie skonfigurowane na domyślnych ustawieniach: ublock, stylish, tempermonkey), reszta to samo:
847MB

Palemoon, 100 kart, 80 nie załadowanych, zużycie ramu:
1GB

Do tego właściwie google może sobie zrobić z twoją przeglądarką co chce:
http://www.netcompetition.org/antitrust/google-on-chrome-we-dont-need-your-permission
https://www.theregister.co.uk/2017/02/05/chrome_56_quietly_added_bluetooth_snitch_api/

Super przeglądarka bulwo xD

W zasadzie to na ten moment chyba tylko mozilla nie chce zbierać masowo danych o użytkowniach, ale niestety im odwala w ostatnich latach jeśli chodzi o rozwój ff.

Dla ludzi piszących że jest przecież ungoogled-chromium napiszę tylko, że cierpi na wszystkie problemy chrome pomijając usługi/botnet google.

Solidny #boldupy #chrome #windows #linux
Kryspin013 - Ale chrome jest #!$%@? jeśli chcesz cokolwiek w nim zmienić. 

Wróciłe...

źródło: comment_37WhsRzyX1YkxMGQUljl0ROVdx8iPD1S.jpg

Pobierz
  • 20
@Kryspin013: wolę siedzieć na biedachromie niż szargać sobie nerwy na Mozilli Frajerfox. Kilka rzeczy mnie #!$%@? w Chromie ale konkurencja jest tylko ze strony Opery no i Vivaldi jeszcze.

W ogóle beka że Vivaldi który ledwo co powstał już łyka FF xD

PS. Co do zżerania RAMu - jak masz go mało to rozumiem narzekanie.
@SunnO: co z maksymą "oszczędzaj ram gdziekolwiek jesteś"? Nie sprawdzałem większej ilości kart i rozszerzeń, może się to normuje jakoś ale z tym tempem zużycia ramu jakbym zainstalował ilość rozszerzeń jaką mam w ff to pewnie skoczyło by o jakieś 0,5-0,8GB na starcie :/

A vivaldi i opera to niestety chrome w przebraniu :/

Znowu wszystko dąży do tego, że będzie właściwie tylko jeden gracz na rynku.
@Kryspin013:

co z maksymą "oszczędzaj ram gdziekolwiek jesteś"?

Mam ją w dupie ( ͡ ͜ʖ ͡) nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć ;p

może się to normuje jakoś ale z tym tempem zużycia ramu jakbym zainstalował ilość rozszerzeń jaką mam w ff to pewnie skoczyło by o jakieś 0,5-0,8GB na starcie :/

Zainstaluj i sprawdź. Ja mam chyba tylko z 10 rozszerzeń i w
@SunnO: Opera udostępnia kod źródłowy czy jest zamknięta?

Oby nie bo monopol nie jest dobry i zdrowy. Dlatego wieszam psy na FF bo zamiast gonić Chrome to sami sobie #!$%@?ą.


Zgadzam się, wszystko po tej akcji kierownika, który wyraził swoje zdanie na temat homo, zwolnili go a w jego miejsca wstawili jakiegoś zwolennika lgbt, który od tamtego momentu ciągnie mozillę w dół ( ͡° ʖ̯ ͡°)

edit
każda wtyczka to jedna mała ikonka na panelu, której nie da się przemieścić, przestawić (da się tylko ją schować co najwyżej)


@Kryspin013: da się, przytrzymaj lpm i przestawiaj.

2. firefox nie ma takich dobrych addonów jak chromy
3. masz źródła, skompiluj sobie bez ikonki xd
4. ale 8< gb ramu to ty miej
@VoltageControlled:

1. Nie o takim przestawianiu mówię, da się co najwyżej ich kolejność zmienić, to wszystko.

2. Co do drugiego daj przykład takich addonów.

3. Tak, będę z każdą aktualizacją kompilował.

4. Na jednym 4GB na drugim 12GB, wciąż trochę #!$%@?, że przeglądarka na starcie z jedną kartą zjada mi więcej niż cały system operacyjny.
@Kryspin013:
1 to o jakie przestawianie chodzi?

2 np. dark reader, muszę mieć ciemny internet bo mi wypala oczy, to rozszerzenie elegancko utrzymuje style strony, ma przy tym mało wad. alternatywy na firefoxa ssą, globalne ciemne style też się nie sprawdzają. co ciekawe na pale moona znalazłem inne rozszerzenie, które działa przyzwoicie ale feeling tej przeglądarki jest gorszy od chromium. Inna kwestia to możliwośc ustawienia takiego banału jak globalny poziom zooma
który wyraził swoje zdanie na temat homo, zwolnili go a w jego miejsca wstawili jakiegoś zwolennika lgbt, który od tamtego momentu ciągnie mozillę w dół


@Kryspin013: a czego się spodziewałeś po lewackiej „logice”, oni niszczą wszystko co spotkają na swojej drodze, mieliśmy już przecież przykład ZSSR, chyba większego labolatorium #!$%@? umysłowego nie trzeba
@Kryspin013: Botnet Chrome/Chromium to jedyna chyba "przeglądarka", która przy instalacji pobiera sobie historię z FF bez pytania. I tak samo jedyna, w której nie da się zapisywania historii wyłączyć.

Potem tylko zaloguje się ktoś do google mail (ludzie przecież z tego korzystają) i poszło, bo chyba to działa tak, że zalogowanie się do skrzynki google jednocześnie loguje jakby cały botnet. Mają Twoje strony np. z ostatnich kilku lat, mimo że używałeś
@cruc: Co jak co ale wpierdzielanie polityki do wątku o przeglądarkach jest trochę nie na miejscu. Rozumiem, że każdy ma jakieś poglądy nawet oni ale wątpię żeby robili to w imię jakiejś ideologii, robią to żeby zarobić. Każde korpo w końcu zaczyna żyć własnym życiem.

@JosefGoldman: W sumie trochę jak połączenie konta w windows 10 z tą ich usługą (nie pamiętam jak się nazywa). Przy instalacji całość wygląda tak jakbyś
@Kryspin013: Oni to specjalnie ustawiają tak, żebyś zrobił, jak oni chcą i jednocześnie ukrywają gdzieś inne opcje, żebyś potem przeczytał na forum "no przecież można zmienić" albo "sam się zgodziłeś". To dla nikogo oprócz naiwniaków nie jest tajemnicą.

Wybranie tej innej opcji przypomina mi kombinacje, jak w starych grach ustawiało się dodatkowe stroje.
@VoltageControlled: Jest odpowiednik dark reader na firefoxa, korzystałem z dwa lata temu. Nie wiem jak obecnie działa bo nie korzystam. Wiem, że kiedyś się sprawdzał.

Co do palemoon mi bardziej feeling z niego odpowiada niż z chrome bo lepiej integruje się z systemem. A po za tym mogę pasek rozszerzeń wrzucić na dół. Przy czym nie uważam że jest lepszy od chrome.

Co do reszty tutaj ciężko polemizować bo oczywiście addony
@VoltageControlled: Meh nie mogę edytować, więc dopiszę tutaj. Tak 12GB to wystarczająco, jednak na drugim gdzie mam 4GB to za mało. Prawda jest taka, że przy tych 4GB FF i palemoon dają sobie radę bez większego problemu, mam wrażenie że chrome nie bardzo. Do tego na tych 12GB podejrzewam, że jak pracuję z grafiką to chrome szybko zacznie się bić z programami graficznymi o ram ( ͡° ʖ̯ ͡
@Kryspin013: a co oni innego zrobili jak nie #!$%@? tam polityki, w imię jakichś urojonych ideologii, wywalili jednego z najlepszych deweloperów tylko dla tego, że był chrześcijaninem i nie popierał #!$%@? filozofii lewackiej poparcia dla chorych psychicznie ludzi wyznających homolewactwo, jak inaczej można wytłumaczyć takie postępowanie gdzie ponad jakość kodu kładzie się chore wyobrażenie seksualności zaprawionej lewackim sosem
@VoltageControlled: Soory, że tak w komentarzy do ciebie odpisuję, ale wspomniałeś wcześniej o całkiem spoko addonie do trybu nocnego dla palemoon. Nie chodziło ci przypadkiem o ten addon?

https://addons.palemoon.org/addon/advanced-night-mode/

Bo jeśli tak, to po poerwsze dzięki za info a po drugie ogarnąłem że ten addon jest forkiem addona z firefoxa i nie wiem czy coś ci to da ale jakbyś chciał wersję na ff:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/dark-background-light-text/?src=ss

Zresztą zgaduję że to jest przeniesiony
@Kryspin013: no tak, o ten chodziło. Może i fork, ale na palemoon to działa dobrze a wersja na ff już nie, np. stackoverflow w ogóle jest cały czarny w trybie "invert". Brak skrótu do wyłączania faktycznie boli, ale pod względem opcji jest lepszy od dark readera. Nie wiem za to jak z działaniem gdy kart jest sporo (dark reader trochę spowalnia, ale odwraca nawet pdfy). Jest na chromium jeszcze Hacker Vision