Wpis z mikrobloga

Dzień 8/30

Wciąż największym wyzwaniem są wędrujące i czepiające się wszystkiego myśli. Czasem udaje się je na chwilę opanować, do czego dążę. Gdy już się właśnie uda to da się wtedy wprowadzić umysł w pewien stan "niczego". Trudne do opisania uczucie, ale umysł wydaję się być niczym nie obciążany , zrelaksowany, taka pustka. Bardzo pozytywne uczucie. Po takiej sesji odczułem coś w rodzaju oczyszczenia, odświeżenia. Nie dość, że zmęczenie i wiecznie towarzysząca senność minęły to umysł się chwilowo wyostrzył. Później słuchając muzyki byłem w stanie bez problemu wyodrębnić jej poszczególne elementy składowe , ale nawet i zastosowane filtry i efekty.
Trochę mnie zaskoczyło z jaką łatwością mi to przyszło.

Obecnie wygląda mi to na raz krok w przód, raz w w tył. Ale jeszcze sporo dni przede mną i być może dalej rozłoży się to bardziej korzystnie.

#30dnichallenge #freakz #medytacja #nadtag #freakzmedytuje
  • 15
Czasem udaje się je na chwilę opanować, do czego dążę.


@Freakz: Nie mozna opanowac mysli, wiec nie osiagniesz tego. Jezeli przychodzi jakas mysl po prostu pomysl 'to mysl', jezeli emocja to pomysl 'to emocja' i ja nazwij. I tyle. Nic wiecej. Nie kop glebiej nie odpowiadaj na to. To tylko mysl lub emocja, ktora przyszla i musi pojsc.
@Freakz: Mam dla ciebie pro tip.

Słuchałem wczoraj live'a na temat medytacji i pomyślałem o tobie, może ci się przydać. Dużo cennych informacji dla początkujących. Czasami czytając co piszesz (twoje doświadczenia) wydaje mi się, że robisz to źle i masz mylne oczekiwania co do medytacji.

Facebook - Michał Pasterski - Jest tam audycja na żywo o medytacji.
@Freakz: Kontrola mija sie z założeniami buddyzmu oraz medytacji. Nie możesz tego kontrolować, co możesz zrobic to jedynie obserwować. Rozwijaj "mindfulness"- medytujesz i przychodzi myśl o np. obiedzie to pomysł "jestem głodny" i to wszystko. Każda myśl oraz emocja, która przychodzi rownież odchodzi. Niektóre szybciej, niektóre dluzej. Medytacja to nie tylko skupienie sie na oddechu ale rownież na ciele. Zabolą nogi? Myśle "bolą nogi" i to wszystko. Przybliża to do zrozumienia,
via Android
  • 2
@Namarin Widzisz, cały czas się uczę, a teraz na początku przede wszystkim poznaję jak to działa. Sprawdzę co tam ciekawego wysłałeś, dzięki. Moimi głównymi założeniami jest uporządkowanie umysłu (bo czasem mam totalny chaos), nabycie umiejętności wyodrębnienia tego co jest najważniejsze, cierpliwości i sumiennej pracy. Myślę, że medytacja może mi w tym pomóc.

@dnasstorm Dziękuję za wskazówki, wszystkie są bardzo cenne. Muszę zmienić troszkę nastawienie.
@Namarin: Michał Pasterski to "coach" rozwoju osobistego. Znam jego bloga itp. pisze ciekawe rzeczy i zna sie na temacie. Moim zdaniem lepiej jednak sie uczyć bezpośrednio z przekazów mnichów buddyjskich. Wybrać jednego nauczyciela, który nam odpowiada i podążać za jego wskazówkami.
@Freakz: Jezeli rozumiesz język angielski to na YouTube masz dużo ciekawych rzeczy. Polecam Ajahn Brahm- ciekawie opowiada rożne zagadnienia, do tego często żartuje itp. Jest to angielski mnich buddyjski,