Wpis z mikrobloga

@zielonestopylucyfera: to jest bez sensu oczywiscie, bo po przejechaniu pierwszego zjadu już nie wiadomo czemu ma sluzyc ten wlaczony lewy kierunkowskaz. Na rondo wjeżdża się bez kierunkowskazu, chyba że prawy i zjeżdżasz pierwszym zjazdem. A to takie janusze właśnie włączają, bo nie rozumieją, że to tylko wprowadza chaos.
  • Odpowiedz
@zielonestopylucyfera: generalnie pytanie jest takie czy mowa o rondzie czy o skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Jeśli mowa o tym drugim to przykladowo jak skrecasz 3 zjazdem w lewo to dajesz kierunek w lewo a przy zjeździe w prawo w prawo to z automatu prawy kierunek. Jeśli ktoś daje na rondzie kierunek w lewo to generalnie źle po nim jedzie bo powinien zajac odpowiedni pas na poczatku i zmieniac go tylko na
  • Odpowiedz
@jenerau: @zielonestopylucyfera: według przepisów ruchu drogowego zjeżdżając z ronda zjazdami po lewej stronie lub zawracając włączamy kierunek lewy aż do momentu przełączenia go na kierunkowskaz prawy. Tak uczą na egzaminach na prawo jazdy i dlatego ludzie tak robią. Mandatu za to nikt nie dostanie, bo to jest zgodne z zasadami ruchu drogowego :) poróbcie sobie testowniki na prawko i ogarnijcie sami. Tak samo wjeżdżając na pas do jazdy w prawo
  • Odpowiedz
@zielonestopylucyfera: ja włączam zwłaszcza gdy widzę Tira,

gdybym tego nie zrobił szansa że mi się #!$%@? szybuje do 100%

Stary, powiedz znajomym. Ja jak lewego kierunku nie zobaczę to ładuje się śmiało na rondo. Więc to jest protip.
  • Odpowiedz
Żeby osoba czekająca na wjazd na rondo miała jasny sygnał, że ja na tym rondzie ciągle pozostaję, i nie próbowała wjechać przede mnie, gdy nie ma na to miejsce.


@robertx: przecież taka osoba ni #!$%@? nie zobaczy twojego kierunkowskazu. Bo jak ma zobaczyć będąc po twojej prawej?
  • Odpowiedz
@Cockatrice: > "Czekaj, mówie, napiszem coś i o tobie. Aha! Moj pierwszy syn nazywa sie Jozef, tak samo jak dziadko. Ten syn Jozef jest bardzo leniwy, nie chce pomagać.
 Nie tatu, nie, przestraszył sie, tu napisane, że ja nieleniwy! Czy ja polanow nie nosze? Nie pódkładam do piecy? Czy nie grabie siana, nie żniwuje?
I w bek!
Widze, chłopiec przestraszył sie bardzo, że kiepsko o nim napisane. Nu już dobrze, dobrze,
  • Odpowiedz
@jakis_randomowy_ciag_znakow: w #kielce jazda na rondzie przerasta większość kierowców, moimi faworytami są rondo Giedroycia (barany jeżdżące z Ogrodowej pasem wewnętrznym i zjeżdżający na pewniaka w Żytnią), rondo Herlinga-Grudzińskiego (tyle czasu jest turbinowym, nadal zbyt trudne w obsłudze) i malutkie rondeczko Domaszowska - Poleska, gdzie prawie za każdym razem jadąc Poleską i skręcając w Domaszowską w kierunku Solidarności jestem o włos od strzała spowodowanego przez głąba jadącego Żniwną. Jedynie na rondzie przy
  • Odpowiedz
@Gothagami: niestety nie masz racji, ani w jednym, ani drugim przypadku. W żadnej szkole nikt tak nie uczy, jedynie czasem bywają rozbieżności pomiędzy włączaniem kierunkowskazu PRZED wjazdem na rondo. A co do reszty to nawet nie chce mi się tłumaczyć, bo uszy więdną
  • Odpowiedz
@Gothagami: oczywiście można wyskoczyć ad personam, ale mam dla Ciebie zła informację :D niemniej sposób w jaki Cię uczyli nie oznacza jednocześnie, ze jest poprawny

A skoro wyskakujesz ze znajomością kodeksu, to mówię sprawdzam ( ͡° ͜ʖ ͡°) a artykułami z AŚ prosiłbym się nie sugerować
  • Odpowiedz