Wpis z mikrobloga

@florekflorek: Zacznij od tego:

https://steamcommunity.com/app/211420/discussions/0/627456486910837036/?l=polish

Też gram na klawie i IMO punkty 1,2,5,6 są wymagane. Punkty 1,5,6 są wymagane absolutnie.
Dobrze zbindowane klawisze to mus. Jest wielce prawdopodobne, że z czasem będziesz korzystał ze wszystkich mechanizmów, jakie oferuje gra. Przesunięcie kierunków na ESDF nie jest głupie.

Będziesz ginął, aż przestaniesz liczyć zgony, więc na ma sensu ich w ogóle liczyć. Powodzenia. :)
@florekflorek: tak na serio, to przygotuj się na uczucie zagubienia w obcym, niezrozumiałym świecie. Bardzo często będziesz musiał zerknąć do fanowskiej Wikipedii, żeby w ogóle wiedzieć jak przejść dalej albo co do czego służy (choć najlepiej wyposażyć się w cierpliwość i próbować odkryć wszystko na własną rękę). Twój bohater będzie umierać częściej niż myślisz, ale każda śmierć nauczy Cię czegoś nowego. Całkiem możliwe, że nie dasz rady ukończyć pierwszej części (jak
@florekflorek: Jeszcze jedno:

Powinieneś mieć choć trochę sprecyzowane, jaką postacią chcesz grać. Na początku wydaje się, że exp leci jak woda i można ładować we wszystko, ale mija i można zostać z palcem w dupie.

Ja zacząłem grać klerykiem i dzięki miałem czar leczący od początku, potem dokupiłem drugi i względnie bezpiecznie mi się grało. Sama flaszka Estusa (odnawialne leczenie) może nie starczyć na pierwszą grę. Poza tym większość czarów kleryków
@florekflorek: Będziesz grał i tak i tak. Na początku tarcza jest niemal obowiązkowa, bo inna mechanika "poza?" (poise) jest raczej niedostępna. Poise odpowiada za to, że ciosy, które przyjmujesz nie powodują animacji drżenia, czyli nie wpadniesz za szybko w stunlocka, a stunlock to zgon. :)
Też uniki nie są teoretycznie dostępne od początku. Tzn są pod warunkiem że będziesz biegał nago. :) Odległość na jaką robisz unik zależy od obciążenia postaci:
@sejsmita
@florekflorek

Spokojnie. Najpierw poruszanie sie, mechanika walki, poznanie roznych movesetow broni...

Maxowanie cyferek to sprawa trzeciorzedna w DS. Byle bys nigdy nie pakowal w resistance.;)

Polecam na yt kanal vaatividia i serie prepare to cry. To filmiki o historii roznych postaci z gry (npc, bossów). Moze nie spoileruj sobie gry ale kilka postaci juz spotkales. Chyba jest tam historia Oscara (rycerz ktory rzuca klucze na poczatku i oddaje estusa).
Warto miec
@gascoigne:

Spokojnie. Najpierw poruszanie sie, mechanika walki, poznanie roznych movesetow broni...


Jak najbardziej, ale warto mieć zakodowane, że statsy nie są za darmo i trzymać się założenia postaci. Ja się przejechałem i grindowałem potem dużo, żeby wyrównać co się da. :)