Wpis z mikrobloga

@hasek34: Jakoś nie jestem w stu procentach przekonany do wolnego biegu. Rozglądałem sie za tym tacticiem i ogólnie okumą, ale z przednim hamulcem i za 200zl jest. No nastawiałbym sie na jakieś średnie narazie, ale tam gdzie będę jeździł są nawet takie po 20kg, rekord chyba 25. Powiedz jakie jest wstanie wytrzymać ten kręciołek.
@kaindub: Na kołowrotkach bez WB przecież ustawia się pseudo WB na samym hamulcu - po zarzuceniu odkręcasz go na tyle żeby mogło swobodnie wyciągać żyłkę a dopiero jak będziesz podnosił wędkę z podpórek(nie trzeba szarpać, wystarczy podnieść) to jedną ręką łapiesz za kij a drugą leciutko przytrzymujesz szpule ,żeby Ci się szpula nie rozpędziła od samego podniesienia(#!$%@? Ci się żyłka, wpadnie pod szpule itd)) i ustawiasz hamulec do holu
@kaindub: Jak zostałem zawołany to coś napisze :) Dziękuje @Scutacarus

Spro dobry wybór, co do plecionki- nie polecam, jej używa się w określonych warunkach (daleka wywózka, konieczność siłowych holów z powodu zawad w wodzie), dobra żyłka ma więcej plusów, lepsza rozciągliwość przez co więcej wybacza (przy dobrych żyłkach siłowe holowanie nie jest również problemem- miałem 12 kg konia na Prologic xlnt 0,30 i wąskie stanowisko, bez problemowo- kopał w żyłkę a
kołowrotek dobry, aż podpytałem kuzyna który nałogowo wędkuje i powiedzial że jest spoko, chyba sam jakiś podobny, poszukaj info na grupach na fb tam szybko ci podpowiedzą co i jak.