Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@bu52m3n czyli coś na kształt rozdwojenia jaźni? To którym ciałem steruje? Nie da się chyba sterować obydwoma? Jak wbije szpilkę w jednego to drugiego zaboli? No raczej nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mistrz_tekkena: nie rozumiem pytania. czemu niby "Jak wbije szpilkę w jednego to drugiego zaboli? No raczej nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)" czemu zakładasz ze masz oboma kierować, ty twoja świadomośc to
@CarlGustavJung ciężko powiedzieć.


@bu52m3n Bardziej mi chodzi o samoświadomość. W którym ciele bym istnial. Człowiek składa się z atomów i to dość prostych. To cali "my" skopiowanie i odtworzenie 1:1. Wydaje się proste, ale moja świadomość musi nie składać się z żadnej materii, bo wtedy jest paradoks, które ciało jest moje. Pisałeś, że samoświadomość to tylko reakcje w mózgu. Okej, jeśli tak to można skopiować je dokładnie za pomocą tej maszyny. Co
@mistrz_tekkena: Da sie skopiowac, tylko ze tak jak z reszta ciala, to jest drugi, calkowicie osobny byt (chociaz ma takie same komórki, możliwe że wspomnienia).

Jakby to sie stalo na odleglosc, to oryginal moglby niezauwazyc ze cos sie zmienilo, a kopia "obudzilaby sie" w dziwnym miejscu.

Twoje świadomość jest w Tobie, kopia od tego momentu ma swoja swiadomosc, chociaz zaczely sie razem.

Tak to sobie wyobraz: Y