Wpis z mikrobloga

#studia #studbaza #lotnictwo #pomocy
Stoję przed wyborem specjalizacji na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka. Są to: Pilotaż statków powietrznych; Transport Lotniczy; Bezpieczeństwo i zarządzanie lotnictwem; Silniki lotnicze i płatowce.
Na pierwszym miejscu stawiam pilotaż, ale nie wiem co na drugim. Transport odpada całkowicie, więc rozważam nad silnikami i bezpieczeństwem. Po czym jest łatwiej znaleźć pracę i żeby była ona w zawodzie? Ofc dobrze płatna. Po bezpieczeństwie to kontroler ruchu, pkbl może etc., a po silnikach projektowanie elementów do samolotów, ogólnie mechanika lotnicza, a w dodatku po tej specjalności mam szansą pójść na magisterkę, specjałka kosmonautyka, co bardzo mnie kusi. Doradźcie :/
  • 41
@pufa_: brakuje prowadzących i sprzętu. Rzekłbym że więcej pewnie nauczyłabyś się na własną rękę w naszym Studenckim Kole Astronautycznym będąc na innej specjalizacji.
@pufa_: sam jestem na silnikach na 6. semestrze i od lipca zaczynam pracę w pewnej dużej firmie ;) część moich kolegów z dobrymi wynikami także już pracuje/praktykuje w wyuczonym zawodzie, także o pracę nie ma co się martwić o ile ma się głowę na karku i samemu się o nią zabiega
@laczka:

Duzo się na tym zarabia?


W Polsce stosunkowo dużo jak dla świeżych absolwentów, ale nadal za mało. ( ͡ ͜ʖ ͡) Tak, myślałem i wyjeżdżam do Kanady po nabraniu doświadczenia zawodowego kwalifikującego do wizy Skilled Worker. Dlatego teraz związałem się z dużą firmą, która ma oddziały także tam. Liczę że po pewnym czasie przetransferuję się po prostu do placówki za oceanem.
Miałem pisać o studiach,
@Cezetus: no i czy zarobki regularnie wzrastają przy zdobywaniu doświadczenia czy jest jakieś max ktorego nie da się przekroczyć? sory że męczę ale to ważna decyzja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pufa_: U nas w Dęblinie dopiero po III, a i nie wiem czy nie będę powtarzał roku dla lepszych ocen. Jestem twoją potencjalną konkurencją na rynku pracy xD
Co do silników, to ta specjalizacja powinna dać ci możliwość pracy nie tylko przy silnikach lotniczych, ale także w samochodówce, czy na przykład przy turbinach wiatrowych. Niedawno rozglądałem się za pracą wakacyjną w tej branży, i jest całkiem dużo ofert w mojej okolicy