Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki z Krakowa,
Mój #rozowypasek od jakiegoś czasu zmaga się z problemem znalezienia nowej pracy. Aktualnie pracuje u #januszbiznesu i nerwy jakie traci w obecnej pracy nie są warte dalszego wysiłku. Ale czym tkwi problem? Nie to, że jest jakaś niekumata, jest leniwa czy coś... Zawsze po każdej rozmowie rekrutacyjnej pojawia się problem związany z tym, że jest osobą niepełnosprawną (umiarkowany stopień) i posiada protezę przedramienia. Niby nic wielkiego, bo radzi sobie bez problemu i przy komputerze i w dniu codziennym. Nawet również prowadząc samochód z automatem, ale jednak przyszli pracodawcy jakoś niechętnie podchodzą do zatrudnienia osoby z protezą ręki. Chciałbym jej pomóc bo widzę już zrezygnowanie w jej oczach ()

Dlatego też moja prośba do osób z Krakowa (i nie tylko). Jeśli ktoś z Was miałby informacje lub szukał dobrego, sumiennego i punktualnego (Co dziwne, jak trzeba ze mną wyjść gdzieś to wiecznie czekam... ( )) pracownika do pracy w biurze to byłbym bardzo wdzięczny. Chętnie postawię w zamian flaszkę, kompot czy coś ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jako, że ma tu konto i pewno to przeczyta, dodajcie plusa, żeby mi jajek nie urwała za taką samowolkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#krakow #praca #januszebiznesu #pracbaza
  • 55
@Simieszko: osoba niepełnosprawna bez problemu może pracować 8h. biorąc pod uwagę, że za umiarkowany stopień pracodawca z PFRON dostanie na taką osobę 1125 zł, to wg mnie się opłaca ją zatrudnić.

@ziomes: życzę różowej powodzenia :-) trzymam mocno kciuki. Niestety z doświadczenia wiem, że rynek pracy dla osób niepełnosprawbych jest bezwzględny. Oferty są bardzo słabe. Najszczęściej potrzebują z orzeczeniem do: sprzątania, ochrony, na kuchnię albo do telemarketingu słuchawkowego.
Nie rozumiem tego w #!$%@?. Jeżeli taka osoba jest kompetentna, CV jest cacy i twierdzi, że jej niepełnosprawność w niczym jej nie będzie przeszkadzać to co to komu wadzi? Ja bym się jeszcze cieszył mogąc zatrudnić taką osobę. Na pewno wziął na próbę chociaż.

Powodzenia dla różowej, niech się nie łamie.
@InsaneMaiden: a czy osoba z zaswiadczeniem o niepelnosprawnosci nadal moze pracowac na nocki jesli tego chce? Mam spore podstawy do wyrobienia bo wiem ze na bank dostane, ale nadal chce pracowac na nocne zmiany
@tangerine_
No akurat w capgemini najmniej płacą ze wszystkich korpo w krk ;) A na start na dwóch najniższych grade'ach nie ma co liczyć na więcej jak 2200-2300 podstawy na rękę.
@ziomes: Wywal z cv info o orzeczeniu. Niech od razu mówi że się może zrzec uprawnień jakie daje jej orzeczenie.
Od tej godziny dłużej w pracy i kilku dni urlopu mniej nic jej się nie stanie a pracodawcy faktycznie kiepsko na to patrzą
Ew. zakłady pracy chronionej ale tam pewnie suabe zarobki.