Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki,

Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z artykułem, w którym opisuję kolejny zamek na Szlaku Orlich Gniazd. Nie ograniczam się jednak tylko do średniowiecznej historii. Jak się przekonacie, znajdziecie tu również miejsce związane ze znacznie nowszą, momentami bolesną, jednak z pewnością będącą źródłem dumy, historią. Ponadto, jak zwykle, nie obędzie się bez obowiązkowych zdjęć krajobrazowych.

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/3791751/ruiny-zamku-rabsztyn-i-ich-najblizsze-okolice/

Pozdrawiam i z góry dziękuję wykopującym!

#podrozujzwykopem #gruparatowaniapoziomu #wojna #zamki #zamkiboners #zainteresowania #ciekawostkihistoryczne #szybowce
P.....l - Mirabelki i Mireczki,

Zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z artyk...

źródło: comment_kxZNjtUjmtmwXo4khhJHfbBdOjQ8ETON.jpg

Pobierz
  • 11
@Permanent-Travel: Fajnie odbudowali - jak byłem tam z 15 lat temu niewiele tego było ,raptem parę ścian .Na pytanie w Olkuszu -którędy do zamku Rabsztyn usłyszeliśmy śmiech. Ale za to połowa okolicy miała budynki gospodarcze zbudowane w części z kamieni zamkowych. Miejscowy opowiadał,że kiedyś wywozili tyle ,że fosę zasypali i w końcu po latach zarosła. #!$%@? rozbierali coś co stało ok. 600 lat żeby zbudować za darmochę kurnik(