Wpis z mikrobloga

Podejrzewam mieszanie węglowodanów z tłuszczami, czyli tłuste mięso plus ziemniaki, sałatka z majonezem (cukry + tłuszcze) i sok (cukry) na obiad. W czasie świąt obowiązkowo tona ciast (same cukry proste). Dodajmy do tego zero ruchu i przepis na grubiarną Grażynę gotowy.

Drugim powodem może być to, że z czasem, po ślubie kobiety się mniej starają o dobrą figurę.
  • Odpowiedz
@Garg84: Niska aktywność fizyczna, siedząca praca, dużo czasu na podjadanie, brak motywacji do dbania o siebie, wolna przemiana materii, problemy z tarczycą, menopauza, przejście na wcześniejszą emeryturę czy rentę, tłuste żarcie, słodycze, tendencja do tycia.
  • Odpowiedz
Z wiekiem większość ludzi już tak o siebie nie dba to raz a nawet jeśli próbuje to z marne efekty przez zwolniony metabolizm odrazu zniechęcają. Według mnie kobiety mają większą tendencje do tycia niż mężczyźni no i nawet po odchudzaniu po ad połowa wraca do poprzedniej wagi. Ludzie myślą że jak potrzymaja dietę i osiągną określoną wagę to tak już zostanie. Niestety nie bo wracając do poprzednich nawyków żywieniowych znowu się cofamy
  • Odpowiedz
@Garg84: Mężczyźni też są otyli. Metabolizm zwalnia, wiadomo. Wiele kobiet tyje też z powodu menopauzy. Ja bym nie zapominała o tym, że polskie emerytki po prostu nie mają kasy na dobre życie. Tym ludziom się naprawdę nie chce i ich jedyną przyjemnością jest schabowy w niedzielę. Zarabiają grosze, życie mają za sobą, jest im ciężko. Widzę po swojej mamie, która zawsze patrzy z zazdrością na takie eleganckie panie w jej wieku,
  • Odpowiedz
@Garg84: Porównaj sobie przeciętną osobę 60+ w Polsce i np. w Niemczech to znajdziesz odpowiedź. Wraz z bogaceniem się społeczeństwa rośnie też i świadomość i infrastruktura umożliwiająca ludziom 60+ żyć a nie wegetować. Mentalność zmierza w kierunku "pojadę z sąsiadką na pole golfowe" zamiast "pójdę do kościoła a potem na zakupy i jakoś czas zleci". I to ma bezpośredni wpływ na kondycję fizyczną.
  • Odpowiedz
@Garg84: Wydaje mi się że to kwestia menopauzy i zwolnionej przemiany materii która przychodzi z wiekiem u sporej część, moja mama ma 55 lat i całe życie ważyła 48kg, w ciąży ważyła max 60kg, a jak przyszła menopauza to zaczęła tyć, jak doszła do 55kg to zdała sobie sprawę że nie może już jeść tyle co kiedyś, zaczęła chodzić na siłownie i teraz waży 51kg przy 160cm. Ona się opamiętała w
  • Odpowiedz
czytanie ze zrozumieniem brzmi w Polsce. Kobiety na całym świecie maja menopauze, a potrafią dbać o siebie. Ja raczej bym pytał dlaczego niemal każda wygląda w ten sposób a i tak żyją dłużej niż faceci. Przecież jakby chłopy przestały chlac i palić, a kobiety zaczęły się ruszać to by nam średnia wieku o 10 lat w Polsce skoczyła


@Gluptaki: Najeżdzenia na Polki na tym portalu już raczej nikogo nie dziwi, ale
  • Odpowiedz
@Garg84: PRL. Starsi ludzie nie mieli czego tylko chcieli do jedzenia pod dostatkiem, teraz sobie odbijają tęsknoty i żrą. Serio, z tego co zaobserowawałem to takie kobiety jedzą kiełbasę kilka razy w tygodniu, gdzie ja np. jem może dwa razy w miesiącu albo i nie.
  • Odpowiedz