Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce prawie każda kobieta po 50 staje się otyła? Rzadko zdarza mi się widzieć szczupłą kobietę w tym wieku lub starszą. W większości przypadków wyglądają jak na picrel lub gorzej
Styl życia? Polskie geny? Nie wiem jak to jest. Czy to jakaś polska przypadłość?
#pytanie #polska #dieta #polak
G.....4 - Dlaczego w Polsce prawie każda kobieta po 50 staje się otyła? Rzadko zdarza...

źródło: comment_WTc75CCsumjmWLcScHE0INIZw6nWQ0lI.jpg

Pobierz
  • 73
@Garg84: Poza tym wszystkim co tam zostało wymienione, myślę, że to kwestia pokolenia. Nas od dziecka się uczy, żeby o siebie dbać, że sport, zdrowa dieta itp. Za czasów komuny nie był to temat aż tak eksploatowany, poza tym wtedy było mniej przetworzonego żarcia, więc (młodym zwłaszcza) łatwo było utrzymać figurę bez specjalnego wysiłku. Dzisiaj półki uginają się pod produktami z cukrem w różnych formach, a większość osób 50+ nie ma
Styl życia i to się zmienia. Popatrz na kobiety z wyższej klasy średniej lub klasy wyższej. Tak już nie jest tak źle. Siłownia, pilates, dieta i jest całkiem estetycznie nawet w wieku 50 lat
@Garg84: sądzę, że to są często kobiety, którym życie dokopało w różny sposób i mają gdzieś swój wygląd, tak jest w przypadku mojej mamy. Dzieci wprawdzie w miarę odchowane, ale nadal kredyt na dom, nadal zapierdziel w pracy, po ciężkim rozwodzie, opieka nad starymi, niedołężnymi rodzicami, czasem nad chorymi/niepełnosprawnymi dziećmi, pojawiają się problemy zdrowotne. Ja tam się wcale nie dziwię dlaczego taka moja mama ma kompletnie wywalone na swój wygląd.
@Garg84: Brak podstawowych informacji o żywieniu. Białko, węglowodany, błonnik czy tłuszcze? A co to? Dla ludzi 50+ jest to czarna magia, problemy ze zdrowiem -> od razu tabletki. Po prostu pokolenie naszych rodziców nie ma żadnego pojęcia o diecie, większość na cukrzyce i #!$%@? zdrowie.
@first: no pewnie tak ale to troche przykre jak sie oszpecaja na wlasne życzenie bo juz po co ładnie wyglądać, wiadomo ze krotsze praktyczniejsze i mnie sie traci na nie czasu, mam porownanie jak mialam do ramion a teraz do pasa
@wiecejnizjednozwierze: no jasne, że nie kazda, ale ta, która ma w wieku 20 cienkie i slabe, nie zna wlasciwie innych xD, a u takiej, która miala mocne w mlodosci, a teraz slabe nastąpił regres. Po prostu staram się znaleźć jakieś usprawiedliwienie ( ͡ ͜ʖ ͡). No i nie kazda po 40 ma krotko sciete wlosy....