Wpis z mikrobloga

Mircy :)

temat wpisywania danych do wyliczenia składki nie jest nikomu obcy :)
Ich poprawność gwarantuje wyliczenie prawidłowej składki, jak również daje pewność co do odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku szkody. Zawsze o to dbamy i o tym przypominamy :)

A co by było, jeśli wpiszę tam ...... no właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na te pytanie odpowiedź możecie znaleźć w materiale Motodoradcy, który we współpracy z nami mfindami, opisuje

- różne praktyki ubezpieczeniowe, żeby zmniejszyć składkę (te na nielegalu + dlaczego nie warto ich robić)

- dlaczego warto mieszkać/zameldować się poza miastem :D (nie chodzi tylko o świeże powietrze ( ͡º ͜ʖ͡º))

- jak można zaoszczędzić, zmieniając ubezpieczyciela (kto pacza na miejsce zamieszkania/zameldowania/rejestracji i co w związku z tym)

#mfindmirkom #motoryzacja #samochody #ubezpieczenia i najdroższe ubezpieczenia w PL :( #wroclaw #warszawa #poznan #gdansk
mfind - Mircy :) 

temat wpisywania danych do wyliczenia składki nie jest nikomu ob...
  • 18
@mfind: zrobiłem sobie wyliczenie i pojawiło mi się że najlepsza jakość/cena to axa. Podejrzewam że tak samo jak na rankomacie pojawia się to w 70% przypadków bo axa rzeczywiście jest najtańsza. Jest to również najgorsza firma ubezpieczeniowa obecnie na rynku do której nie można się nawet dodzwonić. Bądzcie lepsi i zweryfikujcie na kalkulatorach swoje oceny dla najlepszej jakości bo chcecie być bardzo ok, a tak naprawdę sami wrzucacie klientów na minę.
@skolfild: podeślij kalkulację na priv proszę, to zobaczymy czy coś więcej da radę ugrać :)


a co do samego mechanizmu - wskazuje on optymalnie najlepszą opcję dla połączenia dwóch składników - zakresu ubezpieczenia i ceny (zależy co zaznaczysz przy rozpoczęciu kalkulacji), bo przy ubezpieczeniu OC nie ma żadnej różnicy - wszystko reguluje ustawa, przy ubezpieczeniu AC - OWU danej firmy ubezpieczeniowej.

zasadę wszyscy znamy : imi większy ubezpieczyciel (więcej polis), tym
@mfind: pewnie nie do końca przejrzałem algorytm, ale zakładany przebieg (oczywiście zawsze zakładam poniżej 5000km) i kod miejsca zamieszkania czynią cuda.
@skolfild: Też obecnie szukam ubezpieczenia wraz z jakimś AC/miniAC. AXA wychodzi najtaniej, natomiast do obecnego ubezpieczyciela LINK4 również nie mogę się dodzwonić. Już sam nie wiem co wybrać...
@PepeXD: świat ubezpieczeń niejeden cud widział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@skolfild: o jakiej sytuacji mówisz Mireczku ? jeśli byłeś pod wpływem % albo inne moce Tobą zawładnęły, to ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie/świadczenie poszkodowanemu, a na Tobie robi regres.

@unimog: podbijaj na priv śmiało, może znajdziemy coś lepszego :)
@mfind: nie nie, chodzi o sytuację w której poszkodowany nie może uzyskać odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy. Można wtedy uderzyć cywilnie do sprawcy i żądać kasy, a ten później będzie sam się meczył ze swoim oc.
@skolfild: oczywiście, że można założyć sprawę cywilną każdemu o cokolwiek.
Np. wymusisz na mnie pierwszeństwo na drodze, ale nie będzie kolizji, więc w teorii nic nie straciłem, ale mogę wnieść przeciwko Tobie pozew, że np. spóźniłem się o minutę do sklepu.
Zanim w ogóle zapadnie wyrok... oczywiście niepomyślny dla Ciebie... miną pewnie 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@unimog od Axy o lata świetlne. Mówimy oczywiscie o minicasco, zwykle autocasco ma kiepski zapis odnośnie stawki za roboczogodzine przez co nie naprawisz auta w Aso. Jeżeli chodzi o likwidację szkody to tutaj przynajmniej się dodzwonisz bez problemu. Mtu to hestia. Jeżeli chodzi o link4 to poziom porównywalny do mtu (link4 to PZU).