Wpis z mikrobloga

Nigdy nie lubiłem serów typu emmentaler, camembert, edam itp bo za śmierdzące dla mnie. Jednak jadłem w wielu restauracjach sery w panierce mcdonald,kfc,northfish i mi smakowały. Kupiłem sobie parę serów w panierce z marketu tych droższych i mi nie smakowały. Czyli te restauracje mają sery niskiej jakości i praktycznie bezsmaku, a te droższe z marketu dobre?
#ser #jedzenie
  • 5
@mad123: Dodatki, przyprawy, szmery i bajery. Jednak większość ludzi sięgających po te sery lubie/uwielbia/akceptuje ten zapach. A te w fastfoodfach mają być dostosowane do jak największej liczby odbiorców czyli sos czosnkowy nie może być aż tak bardzo czosnkowy itd. No po prostu ma trafiać w gust większości.
@mad123: Tylko, że w takich gigantycznych sieciówkach za smakiem tych produktów stoją całe laboratoria, więc nie ma co się dziwić, że są tam takie dodatki, że ci wszystko smakuje. Pewnie nawet do trawy byliby w stanie dodać takie rzeczy, że bi ci uszy się trzęsły jakbyś jadł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A z marketami jest różnie, musisz próbować po prostu, ja np. uwielbiam sery pleśniowe, a jak