Wpis z mikrobloga

Mirki, pierwszy raz będę musiał sam jechać zrobić przegląd auta. Mam kilka pytań:

+ Trzeba się umawiać czy wbijam do byle jakiego SKP i mówię, że potrzebuję badania okresowe?
+ Aktualne ważne do 06.07, jechać jak najbliżej tego terminu czy wbiją mi rok od tej daty?
+ Dokładałem światła dzienne, mają wybity znak E4 na kloszu, starczy czy potrzebuję jeszcze inne dokumenty?

Polecacie jakąś stację w #warszawa #ochota czy to wszystko jedno?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 63
@SuperHiperBola
Zależy od miejsca, u mnie zawsze wbijam i w najgorszym wypadku mam jedno auto w kolejce,a drugie w trakcie badania.
Rok od dnia badania, więc opłaca się jechać jak najpóźniej (ja czasem przedłużam, kupiłem z przeglądem w lipcu, a teraz wychodzi mi ostatniego sierpnia żebym nie musiał w wakacje kombinować).
Co do świateł to nie wiem, nigdy nie zwracali u mnie na to uwagi.
Jak masz rejestracje z poza wawy to 90% stacji bedzie chcialo Cie zrobic w #!$%@? wkrecajac jakies wymyslone usterki xD


@betonkomorkowy: Dobre, teraz to Ty wkręcasz chłopaka. Nic takiego nie będzie, bo warszawiacy też mają auta na innych blachach - są handlarzami , a handlarze też robią badania techniczne. Nikt ich nie wkręca.
Poza tym - wkręcanie kogoś w usterki nie daje absolutnie nic, bo klient wyjedzie i pojedzie na inną
tyle tylko, że te okręgowe zazwyczaj są gorzej wyposażone i jak auto ma swoje lata to bezpieczniej.


@grigoryi: Przecież nikt dokładnie nie sprawdza auta na badaniu technicznym, więc wyposazenie stacji nie ma znaczenia. Zahamuje 3 razy, gość sprawdzi czy zawieszenie nie ma luzów i tyle. Nikt nie sprawdza niczego dokładnie.
nie do konca, przeciez zabieraja Ci dowod i musisz wrocic wykonac powtorne badanie


@betonkomorkowy: Sorry ale teraz to mnie rozśmieszyłeś. Ja rocznie robię między 15 a 20 badań technicznych. Różnymi autami, czasem trupami. Nigdy Ci dowodu nie zatrzymają bo stracą klienta i opinie. Po prostu Ci powiedzą "panie, ja tego nie podbiję, to trup" to się zawijasz i jedziesz gdzie indziej i tam Ci podbiją od ręki.
@Jokker: mhm, no to nie wiem, moze masz polecane stacje. Mi dwa razy chcieli zabrac wkrecajac niesprawne hamulce w aucie w ktorym bylo robione wszystko 3 msc temu (pokazywalem nawet faktury). Bardzo czesto slysze o przypadkach zatrzymania dowodu i oddaniu po usunieciu, nawet prozaicznej usterki.