Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakiś dobry komputer? Budżet to około 6 tysięcy. Ale można naginać.

Pytałem się o te podzespoły już tutaj dwukrotnie w przeciągu roku i za każdym razem odpowiedź była taka sama, czyli coś w stylu "poczekaj, teraz nie kupuj, kup później bo ktoś tam nad czymś tam pracuje i coś tam dobrego stanieje". Zapytałem pół roku później o to samo i odpowiedź brzmiała "teraz nie kupuj, lepiej poczekaj bo lada moment premiere ma coś tam i wtedy jak to poznamy, będzie bardziej się opłacało kupić coś tam". Tak radzili mircy. O czym konkretnie mowa? Nie wiem.
Nie wiem bo wypadłem z tego tematu. Ale może w obecnej chwili już nastał ten sławetny czas i mogę pomyśleć o kupnie nowego kompa.

W 2013 roku, wydając przeszło 6 koła, nabyłem zestaw o takich parametrach:

Sześciordzeniowy (12 wątków) i7-3930K 3.2GHz 3.2@3.8 Ghz
GA-X79-UP4 Intel X79 LGA 2011
GeForce GTX 660 2048MB DDR5/192bit
Patriot DDR3 16GB DUAL 1866MHZ x2, 32GB RAM
Chlodzenie CPU Zalman CNPS14X

I był to na tamten czas prawdziwy sześciordzeniowy mocarz.
Prośbą do Was jest doradzenie mi w tym, co na dziś dzień byłoby podobnym mocarzem.
Ja w sprawach sprzętowych przestalem się już orientować, więc pytam Was robiąc sobie research pod nowy sprzęt.
Budżet, jak pisałem, to 6 tysięcy. Ale może być mniej lub więcej.

#pytanie #komputery #pc #hardware #elektronika #gry #kiciochpyta
Bunch - Poleci ktoś jakiś dobry komputer? Budżet to około 6 tysięcy. Ale można nagina...

źródło: comment_DypNWIfQopHSaMTk514siLqMiskRpCM1.jpg

Pobierz
  • 38
@frutson: nie ale a) aktualnie ceny grafiki są z dupy więc i tak nie zamówi całego zestawu więc nie będzie mógł nim się cieszyć - więc lepiej poczekać na nowego procka który może faktycznie będzie o 10% mocniejszy lub obniży cenę pozostałych bo aktualnie i tak ten zestaw do niczego nie wykorzysta.
@Bunch: Są droższe i ciężej dostępne bo mamy kolejny boom na wykup GPU do koparek kryptowalut.
Z tego co się orientuję ceny skoczyły dla kart średniego segmentu a taki powiedzmy gtx 1080 (ti) ominął je łukiem (w koparce lepiej kupić 2 karty graficzne niższego segmentu niż jedną mocniejszą).

"Radeon RX 580/570 to towar deficytowy praktycznie od momentu rynkowej premiery, jednak klęska nieurodzaju powoli zaczyna dotykać także GeForce GTX 1060 oraz mocniejsze
@Bunch: Poprzez "koparki" miałem na myśli komputery których jednym przeznaczeniem jest "wykopywanie" kryptowalut.
Koparka liczy nowy blok algorytmu zawierający takie rzeczy jak realizowane transakcje za co jest nagradzana daną ilością danej kryptowaluty. Z uwagi na rodzaj algorytmów najlepiej w ich obliczaniu spisują się karty graficzne przewidziane pod gry komputerowe (multum prostych obliczeń prowadzonych na raz).
Napisałem to w możliwie jak najprostszy sposób, moje słownictwo może (a pewnie jest) niewłaściwe a rozumienie