Wpis z mikrobloga

Halo #trojmiasto #nieruchomosci ostrzegam przed para lat ok 30 z niespełna rocznym chłopcem w okolicach #gdansk #przymorze ze wynajmuja mieszkanie i je totalnie zapuszczaja tzn. brud, syf, smrod i umystwo. Dodatkowo niszcza meble. U mnie zarwana kanapa. 4 wylamane krzesla. Wypchniete plecy od szafy. Zalana lazienka. Dodatkowo poniszczone sciany, blaty, pozalewane (zbutwiale) parapety gdyz nie zamykali okien w czasie burz i ulew ktore w Trojmiecie sa czeste. Przegnite listwy przypodłogowe pod balkonem j oknami. Dodatkowo wieczne opóznienia w platnosci za mieszkanie. Lacznie 107 dni spoznienia na caly rok wynajmu. Potrafili placic w danym miesiacu nawet 19 dni po czasie!! Mieszkanie jest zniszczone, brudne itp. Szczy bezczelnosci bo nawet smieci nie byly wyniesione, na stole lezaly smieci, sroby itp. z mieszkania zabrali wiekszosc naczyc (ktore de facto zostawiali wczesniejsi najemcy). Kaucja nie pokryje niedoplaty za wode jaka zrobili oraz prad ktorego czerpali w ciup jak na takie mieszkanie. O kosztach doprowadzenia mieszkania do stanu sprzed roku plus naprawy popsutych sprzetów nie wspomne. Chechy charakterystyczne: masa kazdego powyzej 100 km, dzieciar urodzony wrzesien/pazdziernik 2016, on wyoski w okularach. Ma na imie tak samo jak syn Królowej Elżbiety. Ona jakies 170 cm wzrostu, wlosy krotkie, ciemne. Oboje z wygladu beneficjenci 500+. Nie polecam!! #patologiazewsi #zalesie #truestory
  • 15
@alhakeem: tak, ja to wiem. Obawiam sie tylko ze oni na "czarno" ale w takiej sytuacji to nawet jak z 500 plus im komornik sciagnie to mi nie zal. Aha a klucze zostwili u sasiadow!! Takze nawet face2face nie bylo konfrontacji. Najgorsze jest to ze po takich to widac ze bieda to stan umyslu i tacy nigdy do niczego nie dojda w zyciu bo niszcza i nie szanuja niczego.
Aha a klucze zostwili u sasiadow!!


@agnea: taa, bali się. Mi kiedyś artysta zadzwonił, że nie mógł czekać, ale mieszkanie otwarte, a klucze są na komodzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(tzn, nie wynajem, a odbiór kupionego mieszkania akurat. I miał się czego bać, więc po co, jak można konfrontacji uniknąć.)
@alhakeem: jestem zalamana jak mozna tak zapuscic mieszkanie w jeden rok. Zniszczyli chyba wszystko co bylo do zniszczenia. Owszem to nie byly nowe meble sprzed roku ale i tak wynioslam na smietnik prawie wszystko. Brud byl taki ze kazdy centymentr mieszkania - sciany, podloga, meble, lampy po srodki w krzeslach wymagaly wymycia!!! Zastanawiam sie nad wycena tych zniszczen. Bo wycena zaniszczen typu zarwana kanpa czy wylamanych krzesel jeat bardziej oczywista ale
@JestemMisiem: trudno glista i lamblie w gratisie może nawet jakiś tasiemieć psi się trafi. Na zdrowie gówniakowi. Nawet mi go nie żal... matka też ma jakieś problemy z czachą patrząc na jej FB, i to nie ze jest walnieta bo wiadomo ale jakieś głębsze psychiatryczne i chyba się leczy. A związek pomiędzy pasożytami a depresjami jest znany od dawna.
@boguchwal: umowa na czas określony, klient jest i suma sumarum płacił mimo że z opóźnieniem. Są dosyć mocne okresy przestoju na rynku np. listopad czy luty i wtedy jest koszmar z najmem bo nie chętnych. Także nie chciało mi się batalii prowadzić z nimi, dwa z gówniakiem też byłoby mi ich ciężko wypierdzielić więc czekałam aż umowa się zakończy z ostatnim dniem czerwca. Chcieli przedłużać o kolejne 6mcy ale nic z
@agnea: Byłem bez dostępu do internetu i dopiero odpisuję. Jak nie miałaś firmy sprzątającej, która Cię fakturuje to licz roboczogodziny i minimalna/racjonalna stawka godzinowa. Np 3 x 12 h x 15 zł + chemia według cen sklepowych. Przewiercone drzwi to nowe drzwi + transport + robocizna. Najpierw odliczasz wszystko z kaucji, później lecisz z pozwem na brakującą kwotę od każdego podpisanego na umowie, najlepiej mieć wszystkich lokatorów wpisanych.