Wpis z mikrobloga

@So_I_Scream: no i jak samopoczucie?

@ChoNoTu: jakie te minusy? ogólnie boje się że po osiągnięciu celu i nawet stopniowym powrocie do "normalnego" (mając na uwadze makro) żywienia przytyje się.
  • Odpowiedz
@Lrrr jeśli to twoja pierwsza redukcja to polecam normalna dietę z liczeniem kcal. Chociaż na trochę żeby poznać organizm , jak się zachowuje etc. Później można testować i się bawić z ifami, keto, czy co tam jeszcze wymyśla. Efektu jojo to występuje tylko po dietach nieracjonalnych typu 200 kcal. Masz kalorie to trzeba ich pilnować czy to if czy keto , zmiana nawyków żywieniowych to do końca życia ma pozostać a nie
  • Odpowiedz
@Lrrr: IF jest spoko opcją, ale nie dla każdego. Musisz zobaczyć jak się na tym czujesz i jak Ci się na nim funkcjonuje :) ja mam 14 godzin postu 3-4 posiłki w oknie, do tego dieta rotacyjna i jest petarda :)
  • Odpowiedz
@Efenek: kiedyś byłem na IF (fajnie szło) ale dietetyk sie za głowę złapał i przekonał mnie do zbilansowanej diety. Szło w dół ale wolniej i sie #!$%@?łem bo oczywiście jedzenie było takie typowe od dietetyka z siłowni, kurczak ryż, kasza, makaron,kurczak kurczak i 10kg awokado tygodniowo. Lata mijały i nagle sie obudziłem że mi bęben #!$%@?ło ponownie, #!$%@? styl życia robi swoje, praca, stres, gówno jedzenie.

@modnak: obawiam się że
  • Odpowiedz
@Lrrr: Jak jesz co 30 min to cały czas podbijasz cukier i insulina skacze. Wiadomo, ze będziesz czuł się źle. Jak nie jesteś pewny takiego 100% IF z postem 16 godzinnym , to spróbuj postu np 12-14 godzin, jeść 3 syte posiłki w ciągu dnia :) ostatni posiłek o 19, pierwszy o 9, do przeżycia :) może to będzie recepta dla Ciebie.

Poszukaj dobrego dietetyka, takiego co skroi Ci dietę do
  • Odpowiedz
@Lrrr: ja jestem na IF bo bylem na redukcji i po 20kg jakos mi stanal spadek. Od tygodnia IF i spadek masy ruszyl ponownie. Jem w oknie 12-20, pilnuje kalorii ale jem normalnie to co lubie (schabowe, karkowke, pyrasy), nie jem slodyczy, chipsow, kolorowych napojow bo nie lubie. Z rzeczy co lubie #!$%@? tylko browary (zamiast nich lycha raz w tygodniu wliczona w bilans kalorii).
Na IF jestem dopiero tydzien i
  • Odpowiedz
@Lrrr: Dodałem sobie 14h post miedzy 20 a 10 rano czyli śniadanie jem trochę później i dzięki temu ta mniejsza ilość kcal przez którą ciągle chodziłem głodny teraz spokojnie wystarcza i praktycznie nie czuję głodu. Kiedyś byłem też na ifie bliżej 18-20h + głodówki dobowe. Chyba główną zaletą jest to że nie trzeba siedzieć w kuchni długo i można się najeść do syta. Całkiem wygodny sposób jedzenia.
  • Odpowiedz