Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z zainstalowaniem Ubuntu 16.02.2 LTS u siebie na kompie. Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem zainstalowania jakiejś dystrybucji no i padło na Ubuntu właśnie. Wypaliłem płytke, zmieniłem w UEFI na rozruch z płyty i dałem restart. Ukazał się jakiś napis na krótko Ubuntu coś tam, potem taki purpurowy ekran z jakimiś dwoma ikonkami na dole i to właściwie tyle bo potem monitor się wyłącza i jakby szukał sygnału od karty graficznej. Co robię nie tak?
#linux #pytanie #informatyka
  • 23
@Kojotoperz: Masz pecha, życie. Tak jak kiedyś wspomniałem:

Przetestuj czy działa internet (i ogólnie system). Są (rzadko, ale jednak) przypadki, że sieć w Linuksie nie działa i żeby nie marnować czasu i nie denerwować się – z Pendrive można przetestować system na spokojnie, żadne dane nie zostaną zapisane na dysku (więc nic nie stracimy).


Ale ogólnie chodzi o to, byś przetestował system czy działa z palca. Jak nie działa to olej
@Arthaniel: Mam GTX 970.

@fervi: No właśnie chciałem najpierw bootowalny pendrive zrobić ale zapomniałem że go zostawiłem u rodzinki. Padło na walające się tu i ówdzie płyty dvd. Miała to być liveCD bez żadnego instalowania, no ale cóż, linux i problemy z grafika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kojotoperz: long time support jest fajny jak masz serwery i daja ci dlugi support do stabilnych (starszych wersji) dzieki cemu masz pewnosc supportow bezpieczenstwa i niezmiennosci konfiguracji (w miare :)

na desktop bierz 17.04 , tym bardziej ze sie uczysz wiec i tak nie potrzebujesz plusow jakie daje LTS
@Kojotoperz: lubuntu nie używałem, ale pamiętam że każda inna od tej z unity dystrybucja na ubuntu powoduje mniejsze lub większe problemy( ͡º ͜ʖ͡º)

jeśli chcesz zacząć tą niekończącą się opowieść z gnu/linux to polecam minta
@woda_gazowana: @fervi: Spróbowałem właśnie Minta, ale też ten sam problem. Ogólnie wypaliłem 3 różne linuxy, tj. Mint z Cinnamonem, Ubuntu z Unity i Lubuntu z XFCE. Wszystkie wysypują się w tym samym momencie więc zacząłem sie zastanawiać co mój kompurer robi nie tak. Wszedłem do mengera urządzeń i jest tam jeden wpis bez sterowników a dokładnie "kontroler magistrali zarządzania systemem". Znalazłem płytke dołączoną do płyty głównej i kazałem szukać sterowników
@Kojotoperz: Spróbuj najnowsze Xubuntu czy coś. Nie 16.04, a najlepiej Xubuntu 17.10. Nie jest stabilne, ale jak ruszy to będziesz wiedział, że można się cofnąć o chwilę w wersji :D
@fervi: Ok, ale to już jutro bo za długo bym siedział dzisiaj z tym :D Tylko że mam wrażenie że to też nic nie da, skoro wszystkie poprzednie sie wysypywały w tym samym momencie. Szkoda że linux chce mnie zniechęcić do siebie od samego początku ()