Wpis z mikrobloga

Witam
Mam pytanie odnoście budowy drogi powiatowej
Dziś przyszli panowie wyznaczać punkty na podwórku zapytałem o co chodzi i dostałem informacje ze będą budować przystanek i zostanie nam zabrane 2 metry w głąb podwórka od ploty na całej szerokości podwórka co oznacza ze dom będziemy mieć bardzo blisko drogi
pyzatym wjazd na podwórko będzie bardzo ograniczony
Czy możemy coś z tym zrobić jakoś temu zapobiec ?
  • 5
@chuck7151: Co to znaczy "zabiorą"? Odkupią? Wywłaszczą? Nie mogą "zabrać". Czy to aby jest wasza własność ten fragment? Płot nie jest wyznacznikiem granicy nieruchomości. W końcu, istnieje pojęcie pasa drogowego. Za mało szczegółów. Najlepiej udać się do zarządcy drogi, zażądać wglądu w dokumentację, dowiedzieć się z pierwszej ręki, a nie od panów co przyszli, zapewne geodetów robiących pomiary, którzy wiedzą tylko tyle ile im potrzebne żeby zrobić swoje i co tam
@chuck7151 starosta moze decyzja wywlaszczyc, oczywiscie po uprzedniej wycenie tego kawalka ziemi...

Jesli jest to wzdluz pasa drogowego, to afaik moga latwo poszerzyc ten pas drogowy chyba do 30 czy 40m bez calej procedury, troche inaczej niz np w wypadku budowy nowej drogi.

Musisz aktywnie uczestniczyc w postepowaniu dotyczacym wyceny, zglaszac swoje uwagi lub istotne fakty podnoszac, iz ich wycena jest za niska.. argumentowac... etc

Do tego prawo budowlane - nie wiem