Wpis z mikrobloga

Ktoś może spotkał się z podobną sytuacją w #aliorkantor #aliorbank #alior #booking
Rezerwowałem hotel przez booking w Tajlandii 3 maja... jestem przekonany na 99%, że kwota została mi zablokowana i odjęta z mojego dostępnego salda. Dziś z ciekawości chciałem sprawdzić kurs dolara a tu mały zonk... saldo na minusie a data księgowania 2 miesiące po transakcji.( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
#banki #bankowosc
krzysk90 - Ktoś może spotkał się z podobną sytuacją w #aliorkantor #aliorbank #alior ...

źródło: comment_gsRDAurDfgGFhy3W21w91JUiU41EKqPu.jpg

Pobierz
  • 8
odjęta z mojego dostępnego salda


@krzysk90: Nie ma czegoś takiego. Są dostępne środki i oddzielnie saldo. Możesz złożyć reklamację do banku, z zaptaniem dlaczego tak późno transakcja została zaksięgowana. Akceptant ma 14 dni na przesłanie rozliczenia do banku, po tym czasie blokada wygasa.
@krzysk90: Niestety tak może być.
Hotel (albo booking.com) dokonuje blokady na karcie na daną kwotę w walucie swojej. Zwalnia blokadę dopiero w momencie finalnego rozliczenia Twojego pobytu (zabezpieczenie z ich strony na wypadek wyżarcia przez ciebie orzeszków, wypicia wódki z lodówki hotelowej albo kradzieży ręcznika).
Bank rozlicza po kursie z daty księgowania. I masz debet.

Tak niestety działają transakcje w walucie innej niż rozliczeniowa karty.

Nota bene jeszcze bardziej #!$%@? jest
@xxx12321_new: Tylko tutaj debet jest w wysokości 44,28 USD ( hotel miał pobrać tyle z karty a resztę zapłaciłem w gotówce). Po powrocie z Tajlandii wymieniłem wszystkie dostępne dolary na PLN i przelałem na inne konto. Tak to chyba nie powinno działać.
@Vincenzo to że hotel obciążając moje konto zablokował daną kwotę (czy tam bank) (to jest karta debetowa a nie kredytowa) więc robiąc po miesiącu przelew środków na inne konto byłem przekonany że wszystko jest uregulowane Tak jak należy. Z tego konta korzystam tylko podczas wakacji za granicą gdzie jest inna waluta niz euro... więc mógłbym ponownie Go użyć za 2 3 lata... żyjąc w nieświadomości że mam dług i bank spokojnie nalicza
@krzysk90: Przede wszystkim nie sprawdziłeś, czy zablokowane środki faktycznie zeszły z konta, czy blokada się skończyła a środki wróciły na konto. Bardzo często tak się dzieje, zwłaszcza na Bookingu, że najpierw jest blokada, która schodzi bez obciążania konta, a należność jest pobierana po pobycie. W historii konta możesz sprawdzić, czy konto zostało obciążone zaraz po tym, jak zniknęła blokada.
@Vincenzo to miesiąc po wakacjach mam sprawdzać/pamiętać czy bank pobrał kwotę za jeden nocleg... I czy mogę sobie przelać środki jakie mi zostały na inne konto... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krzysk90: nie, ale dwa tygodnie po rezerwacji warto sprawdzić, czy blokada zeszła i czy konto zostało obciążone. Jeśli kasa jest z powrotem na koncie, to może dać do myślenia, że hotel obciąży kartę po pobycie i zostawić odpowiednią kwotę na koncie.