Wpis z mikrobloga

Tak a propos zapinania pasów.

Mam ciotkę, która nigdy nie zapina pasów. Na dodatek zawsze siada z tyłu za kierowcą. Nie ruszam autem dopóki nie zapnie pasów. Oczywiście nie zapina i zaczyna się burzyć, że to jej sprawa czy zapina, czy nie. Ja nadal nie ruszam co raz bardziej zaczyna się burzyć aż wujek się za nią wstawia i wszyscy do mnie, żebym jechał. "Nic się nie stanie", "To tylko kilka kilometrów". Pojechałem zły. Sytuacja powtórzyła się 2-3 razy.

Postanowiłem więc, że nie będę jej woził. Wczoraj żona powiedziała, że wujek (mimo, że to rodzina od mojej strony) dzwonił do niej, żebyśmy ich podwieźli na imieniny (na które też jedziemy), bo chcą wypić. Żona się zgodziła. Ja jej powiedziałem, że nie chcę być kierowcą z powodu ciotki. Inba na całego, że robię problemy z durnych powodów. Wieczór zmarnowany.

Mirki, co robić??
Co robić z pasażerami, którzy nie chcą zapisać pasów?
Chcę dobrze... Jak to rozegrać, żeby nie być tym złym?

#gorzkiezale
  • 297
  • Odpowiedz
Masa osób doradziła gwałtowne hamowanie. To dość bliska rodzina. Znają mnie. Zorientują się, jeśli zahamuję raptownie. Będę miał problemy z nimi i żoną.
Ciotka to nie jedyna osoba, która odmawiała zapinania pasów odkąd stałem się kierowcą. Miałem kilku znajomych rówieśników. Przestałem ich wozić. Jest spokój.

@MZ23: Kiedyś zahamowałem ostro przy prędkości ~30 km/h, bo kolega siedzący z tyłu na środkowym siedzeniu nie chciał zapinać pasów. Wyleciał gwałtownie w przód i rękoma
  • Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za tak duży i pozytywny odzew. Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi. Jesteście wielcy. Widocznie wiele osób spotkało się z takim problemem.

Generalnie sprawa skończyła się tak, że ja nie byłem kierowcą. Moja żona pojechała po wujka i ciocię. Była na mnie zła i unikała ze mną kontaktu przez pół wieczoru.
Z żoną wolę żyć w zgodzie, nawet jeśli się w czymś nie zgadzamy. Starałem się to rozegrać najłagodniej jak się
av18 - Dziękuję wszystkim za tak duży i pozytywny odzew. Nie spodziewałem się tylu od...

źródło: comment_JzxUpzw4FakaSPdl65xMcnKKP0kQReEM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@av18: Przewieź tak, żeby poczuła, że pasy są potrzebne. Specjalnie jak masz pustą drogę kilka gwałtownych hamowań przed przejściami, na światłach i wyjazdach z podporządkowanych. Do tego gwałtowne wejścia w zakręty. Albo zacznie zapinać albo zacznie bełtać. W najgorszym razie jedno i drugie :)
  • Odpowiedz
@av18: Twoje auto, twoje zasady. Koniec kropka.

Ja tez miałem z tym problem, ale zrobiłem jedną, trochę wredną rzecz. u mnie jeden członek rodziny zawsze pchał się na przednie siedzenie i pasów nie, bo nie. Bo on to XYZ i jego ten przepis nie obowiazuje (SIC!).

No to lekko #!$%@? ruszyłem, osiedlowa pusta droga... i nagle wypaliłem że ma źle siedzenie ustawione powinien sobie poprawić. No i wyczekałem momentu aż zaczął
  • Odpowiedz
@av18: Zahamuj gwałtownie i powiedz że zauważyłeś kota lub coś w tym stylu, no chyba że masz twarde siedzenia
to nie bo nie wypada ciotce nosa łamać, a walić to złam jej nos i się nauczy
  • Odpowiedz
@av18: Też kiedyś nie zapinałem, następnie na uczelni w gablocie zobaczyłem przednią, pękniętą szybę z opisem "zderzenie czołowe samochodów, prędkości 40 km/h, pęknięcie podstawy czaszki, zgon, brak pasów..."
  • Odpowiedz
@av18: ja rodziców nauczyłem zapinania pasów w bardzo prosty sposób.

Kierowca jestem ja i wszyscy mają mieć zapięte pasy, nie podoba się to autobus jest niedaleko. Czasami takie gadanie nie pomagało i nie chcieli zapinać pasów to ruszałem do tych 20-30km i nagle hamowałem ... Kilka razy tak zrobiłem i zapinają bez żadnego ale. Przy dojeżdżaniu do celu też tak było że odpinali pasy to jeb po hamulcach (ale z wyczuciem)
  • Odpowiedz
Jak to "tylko kilka kilometrów", jedz 20km/h bo przecież nie chcesz, żeby jej ciężar cię zabił.

@Zian: Gdy ostatnio jechałem z nią (zmuszony przez pasażerów) to jechałem 30 km/h. Wszyscy byli tak rozgadani, że nawet nie zauważyli :/
.

ale z ciebie spęta dupa, w razie mandatu niech ciotka płaci za siebie i po problemie

@Antocyjan: Pomijając twój język... Widzę, że słabo znasz przepisy. W razie zatrzymania przez policję mandaty
  • Odpowiedz
@av18:

Pomijając twój język... Widzę, że słabo znasz przepisy. W razie zatrzymania przez policję mandaty dostają kierowca i pasażer. Oprócz tego kierowca dostaje punkty karne.


sama dostałam 2 punkty karne za pasażerów bez pasów w dodatku w nadmiarze, bo zabrałam ze sobą dziecko, samochód 4 osobowy jechało 5, 100zł mandatu pasy miałam tylko ja i osoba obok, może to kwestia woli policjantów, może nie. Wybacz za język mam w rodzinie przypadek
  • Odpowiedz