Wpis z mikrobloga

Przejście z 3x9 na 2x9 było oczywistością.
Pierwszym etapem było założenie na korbę zębatki 36 zamiast 32, zamiana blatu (42) na rockring i montaż napinacza dwutorowego (Mozzart Forte).
Przy okazji montażu napinacza uznałem, że korbę warto przesunąć w prawo o grubość podkładki pod Hollowtech. Co by łańcuch na najczęściej używanych przełożeniach choć troszkę się prostował.
Jestem już po całej operacji. Ale nie było tak łatwo, gdyż napinacz z mocowaniem BB usilnie opierał się o spaw rury supportowej i musiałem go z deka sfazować.
Na pierwszy rzut poszedł dremel... Niestety jeden kamień szlifierski zdołał odkleić się od swojego trzpienia... Drugi dawał radę, ale to była syzyfowa praca.
Pierwsza w nowy, ale co? Trzeba zrobić, bo jutro sobota, a tłuczenie łańcucha podczas skoku ze schodków, czy głupiego krawężnika i łańcuch tłucze. Odpaliłem szlifierkę kątową. Dwie minuty i zrobione. Może nie idealnie (jakbym chciał), ale imadła w owej chwili było brak.

Także rowerowe wykopki, jutro (sobota) będę mógł smigać po dużych nierównościach, skakać i będzie cisza w napędzie.

Po 7 latach jazdy na Treku 4500 (którego doinwestowałem - choćby tarcza z przodu 203mm, zamiast 160) ze sztywną ramą w końcu kupiłem używanego Treka EX8 (także doinwestowanego już przy zakupie przez pierwszego właściciela), czyli przesiadłem się niedawno na niezwykle uniwersalnego fulla i w związku z tym jest mi dobrze. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale owy EX8 jest egzemplarzem ostatnio ekspoloatowanym przez laika i wymaga sporego wkładu finansowego - w zasadzie jestem na etapie "głębokiego" serwisu regulowanej sztycy podsiodłowej, a później mam w planach "głęboki" serwis dumpera Fox RP2, gdyż do komory powietrznej dostaje się olej i przy pokrętłach regulacyjnych dumper się poci, co mnie irytuje. Także będę musiał spuścić azot i wymienić uszczelkę na sztycy tłoka. Ale to, jak załatwię jakiś inny dumper na czas naprawy obecnego, bo naprawa może się przedłużyć.

#rower #rowery
Pobierz StaryWedrowiec - Przejście z 3x9 na 2x9 było oczywistością.
Pierwszym etapem było za...
źródło: comment_SXezCoxse4TWo09eqkKlgdbJyv1RjRTe.jpg
  • 11
a nie lepiej 1x?


@metone: Przesiadka na 1x nie ma dla mnie sensu, bo 2x9 jest dla mnie praktyczniejsze.
Po prostu rzadko używałem blatów 44 w jednym i 42 w drugim rowerze i w tym drugim postanowiłem zamiast blatu założyć rockring.
32 zęby z przodu, to było troszkę za mało, więc zamontowałem tarczę 36 i jest git.

jak noga po przesiadce z 32 na 36?


@Baldor: Super. Przełożenia bardziej mi