Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, tylko w drugą stronę, polecam przeanalizowanie poniższych obrazków.

Różnica? Brutalna, łopatologiczna, propagandowa manipulacja kontra przekaz może i stronniczy, ale zachowujący standardy dziennikarskie - relacjonowanie i mówienie o faktach, a nie konfabulacje i nagłówki od razu mówiące ludziom, co mają myśleć.

TVP ma na pasku OPOZYCJA PRÓBUJE ZORGANIZOWAĆ PUCZ PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY, więc TVN24, gdyby było tym samym, powinno mieć MILIONY LUDZI PROTESTUJE PRZECIWKO SKANDALICZNEMU ZAMACHOWI STANU. A co było w TVN?

DEMONSTRACJA PRZED SEJMEM PRZECIWKO ZMIANOM W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

Patrzcie, prawackie lemingi, to odróżnia dziennikarstwo od podłej, gebelsowskiej propagandy. Relacjonowanie faktów, bo faktem jest, że była demonstracja i faktem są zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Żadnych oceniających treści, nie ma krzyku i zamachu stanu, zagrożeniu demokracji, wojny domowej. Tymczasem TVP od razu kładzie do łba interpretację - to nie protesty, to nie demonstracje, to pucz. Pomijam, że podkreślają "legalnie wybraną władzę", ale że zmiany nielegalne to już nie. Ważna jest narracja. Żeby nikt sobie nie pomyślał czegoś nieprawomyślnego.

Tak, oczywiście że TVN jest stronniczy. Ale jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą, to nie ma dla Was ratunku.

#bekazprawakow #dobrazmiana #tysiacurojenniezaleznychmediow #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka
Pobierz
źródło: comment_9qJ7Of0w9hkqzfDf9IIPGL2zj1ywNPx7.jpg
  • 216
@cooles: jak mam wybór i muszę wybrać czy wolę być obrobiony przez Sebę z komórki czy ma mnie #!$%@?ć z auta i odjechać i tego pojazdu mam już nigdy nie zobaczyć to hmm...

ciekawa sprawa, nadal wybieram to mniejsze.
: § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


@Rdwtblszcznn: I w jaki sposób postawienie poprzez mechanizmy zapisane w konstytucji Jarka przed Trybunałem Stanu jest złamaniem tego
@jamtojest:
Nie oglądam zazwyczaj telewizji bo podobnie jak Lis uważam że to medium dla debili którzy muszą wiedzieć co myśleć ,ale raz na jakiś czas trafiam na włączony ekran telewizora w domu i bywa to niekiedy TVN.
Jeśli nie lecą reklamy to zawsze jest tam transmitowane jakieś gówno.
Jakiś czas temu trafiłem na dyskusję o "incydentach" i pierwsze zdanie eksperta TVN-u jakie usłyszałem po kolejnym muzułmańskim mordzie to to że (z
Nie wiem czego innego można było się spodziewać po przeniesieniu dziennikarzy niepokornych do TVP. Każdy kto znał ich pracę z serwisów takich jak Republika TV czy niezalezna.pl wiedział, że to są typowe nagłówki dla tych mediów. Największym grzechem TVNu jest to, że prezentuje światopogląd liberalny i manipuluje materiałem by odpowiednio przekazać go widzom. To nie jest fajne, ale przynajmniej jest w tym pewna elegancja i rozsądek, ale przede wszystkim pozostaje miejsce na
@winobranie: już lecę udaremniać pucz, zgłaszać na prokuraturę, bo PISowcy sami nie mogą :) chyba że na prawdę nie mogą, w końcu toczy się bitwa z komuchami w sądach-,,nadzwyczajną kastą", jak sami o sobie mawiają.
@jamtojest: TVN o MN co roku zapraszał ekspertów żeby mówili o "odradzającym się faszyzmie". I ten niepokój dziennikarki pytającej "czy w Polsce mamy zagrożenie faszyzmem?", gdy w tle powiewają biało czerwone flagi. I smutny Pan drhabmgrlicencjonowany Politolog odpowiada o tym że faszyzm rodzi się bo ludzie są źli i niemili i rasistowscy. Konkluzja? FASZYZM SIE ODRADZA!!! No i Kaczyński roznieca mowę nienawiści. To też warto było dodać, bo czemu nie?

Najlepsze
@ultra: bo powinno się szanować inne kultury w tym Islam. Większość faktycznie jest muzułmanami, takie są liczby i fakty. Szczególnie jak weźmiemy pod uwagę ostatnie wydarzenia. Jestem za ograniczeniem przyjmowania uchodźców.