Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich, którzy uparcie mówią, że #tvpis robi to samo, co #tvn24, tylko w drugą stronę, polecam przeanalizowanie poniższych obrazków.

Różnica? Brutalna, łopatologiczna, propagandowa manipulacja kontra przekaz może i stronniczy, ale zachowujący standardy dziennikarskie - relacjonowanie i mówienie o faktach, a nie konfabulacje i nagłówki od razu mówiące ludziom, co mają myśleć.

TVP ma na pasku OPOZYCJA PRÓBUJE ZORGANIZOWAĆ PUCZ PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY, więc TVN24, gdyby było tym samym, powinno mieć MILIONY LUDZI PROTESTUJE PRZECIWKO SKANDALICZNEMU ZAMACHOWI STANU. A co było w TVN?

DEMONSTRACJA PRZED SEJMEM PRZECIWKO ZMIANOM W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

Patrzcie, prawackie lemingi, to odróżnia dziennikarstwo od podłej, gebelsowskiej propagandy. Relacjonowanie faktów, bo faktem jest, że była demonstracja i faktem są zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Żadnych oceniających treści, nie ma krzyku i zamachu stanu, zagrożeniu demokracji, wojny domowej. Tymczasem TVP od razu kładzie do łba interpretację - to nie protesty, to nie demonstracje, to pucz. Pomijam, że podkreślają "legalnie wybraną władzę", ale że zmiany nielegalne to już nie. Ważna jest narracja. Żeby nikt sobie nie pomyślał czegoś nieprawomyślnego.

Tak, oczywiście że TVN jest stronniczy. Ale jeśli nie widzicie różnicy pomiędzy stronniczością, a obrzydliwą manipulacją i propagandą, to nie ma dla Was ratunku.

#bekazprawakow #dobrazmiana #tysiacurojenniezaleznychmediow #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka
Pobierz
źródło: comment_9qJ7Of0w9hkqzfDf9IIPGL2zj1ywNPx7.jpg
  • 216
@bluehawaii91: porównujesz zmontowany klip z urywkami kilku wypowiedzi. Jednego programu, który jest stronniczy. Z doktryną kilku programów informacyjncych w tym dodatkowego kanału informacyjnego. Widze, że chcesz pracować w TVP. Nadawałbyś się. Dla rozjaśnienienia, to nie jest komplement.
@Kaddaffi: Czyli kłamiesz. Tak jak pół roku temu ogłaszano poprzednią "próbę puczu". Już ktoś tu cytował odpowiedni paragraf kodeksu karnego. Taki "zamiar" kosztuje minimum 10 lat. Najpoważniejsze przestępstwo przeciw państwu i nie było nawet postępowania prokuratorskiego. Ktoś to rozumie? Może ty mi to wyjaśnisz?
@jamtojest: Taki to ten TVN i GW porządne. Padłem ze śmiechu. O tym jaka jest ta władza najlepiej świadczy jedno. Chyba pierwszy raz w nowożytnej historii Polski wszystkie największe i stanowiące fundament społeczeństwa grupy społeczne, poza tymi najbardziej uprzywilejowanymi mniejszościami są w końcu spokojne i zadowolone, co jednoznacznie wskazuje, na wyższą jakość tego rządu nad tym poprzednim. Poza tym praktycznie wszystkie wskaźniki gospodarcze i nie tylko, oraz prognozy na przyszłość mają
@jamtojest: mylisz sie z tym ze tvn jest bezstronny. Przeciez gołym okiem widac ze to nie demonstracja a jedyny niewielka grupa jakichs osób któe pewnie sa tam przypadkowo;)
@szczotkadokiblazadlugie: Jak już ptysiu, mówiłem nie mam tv. Czytaj uważnie... Ale kiedyś byłem w centrum handlowym i leciało coś na kanale TVN... akurat jadłem i wiesz co przez 30 minut słuchałem jak jadą po aktualnej władzy, tak więc dla mnie po jednych pieniądzach są obie te stacje.
@Delgado: to była emitowana "debata" o nacjonalizmie, gdzie "naziole" mieli być merytorycznie zniszczeni (nie udało się). Więc P. Lis postanowił że będzie ich uciszać, ale przy jednoczesnym pozwalaniu na wcinanie się w ich wypowiedzi przez swoich "ekspertów". Tak było w każdej debacie czy programie, a wielcy dziennikarze zgarniali niezły szmal za te szopki i najeżdżanie na opozycje.

Mówienie że TVP czy TVN są bezstronne, a TVPIS to propaganda to jak powiedzenie
Trochę wiem co się w tym TVPpis odjaniepawla bo czasem tam bywam na różnych produkcjach... Takiego czegoś w życiu nie widziałam I nie słyszałam...
@eldonszaman: skoro jest tak dobrze i wszyscy tacy zadowoleni to po co odgradzqac sie barierkami od suwerena przy kazdym wazniejszym głosowaniu ? Przeciez te zadowolone grupy powinny zadeptac tych niezadowolonych. Skoro jest tak dobrze tpo po co pomysły na podniesienie cen paliw?
@kropek00:

tym się różni dziennikarstwo od propagandowego #!$%@? - dziennikarze oddzielają fakty od komentarzy, propagandowe #!$%@? komentarz zamieszczają w informacji. Nie muszę chyba dodawać gdzie pracują jedni a gdzie drudzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Lis, Kraśko, Kolęda-Zalewska, Pochanke, Gozdyra, Michalik itd... nie boisz się, że cię pozwą za nazywanie ich fachu po imieniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)