Wpis z mikrobloga

Mirki. W tym roku wybieram się na #studia #studbaza i nie wiem jaki wybór byłby lepszy (,). Interesuje mnie #teleinformatyka (ukończyłem technikum na tym profilu).
Opcje mam takie:
#pwr Wydział W4, teleinformatyka. Na minus - daleko od/do domu; brak znajomych, z którymi mógłbym wynająć akademik/stancję.
#wat Wydział Cybernetyki, informatyka, specjalność sieci teleinformatyczne. Minusy - słyszałem dużo złego na temat WAT. Plusy: bardzo dużo znajomych, stosunkowo blisko, łatwiej będzie się później przenieść.
#agh Wydział IET, teleinformatyka. Problem jest tutaj taki, że się nie dostałem, ale liczę na zwolnienie miejsca (zwłaszcza, że papiery z olimpiadą złożyłem w trzeciej turze, na której - jak się później dowiedziałem - nie ma już miejsc dla teleinf). Plusy - odległość podobna jak do Warszawy, mam znajomych do mieszkania.

Jakie są plusy i minusy powyższych uczelni?

Docelowo chciałbym studiować telekomunikację na #pw, ale czekam na rekrutację letnią i liczę, że próg będzie oscylował w okolicach 139 pkt. Jeżeli tam się nie dostanę, kontynuuję studia na wybranym przeze mnie kierunku, następnie poprawię maturę i będę aplikował na PW.
  • 15
@julekb jak dostaniesz przydział do akademika PWr to znajomi Ci się znajdą sami. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybierz tę uczelnię, która Tobie wydaje sie lepsza i tyle.
#wat Wydział Cybernetyki, informatyka, specjalność sieci teleinformatyczne. Minusy - słyszałem dużo złego na temat WAT.


@julekb: ja to skończyłem. Co złego słyszałeś? Może w latach naboru po 400 ludzi po prostu ostrą rzeź na studentach robili na pierwszym roku ( ͡° ʖ̯ ͡°). Teraz po 200 zbierają. Choć na pewno dziekanat nie jest zbytnio przychylny dla studenta. Na pierwszym i drugim roku stosunek wykładowców był słaby, ale
Choć na pewno dziekanat nie jest zbytnio przychylny dla studenta.


@szcz33pan: na WCY? Człowieku, przecież to najprzyjaźniejszy dziekanat pod słońcem i gdyby tak nie było to spora część studentów nie ukończyłaby akademii.
@MatexN: Faktycznie, sporo z nich się przenosiło po krótkim czasie :D Znajomy koleżanki mówił, że wytrzymał dwa lata na elektronice i telekomunikacji, ale chyba to nie był jego wymarzony kierunek :/ Co do samej informatyki na WAT. Jak wygląda specjalność - wybieram ją na początku, po pierwszym semestrze, czy później? Generalnie chciałbym iść w temat związany z sieciami (miedź, światłowód, radio). Jak ten temat jest realizowany na WCY? Czy mimo wybrania
@julekb: Specke wybierasz na początku 4tego, zaczyna się od 5 i trwa do inżynierki. Masz konkretnie specjalizację sieci.
Same zajęcia z sieci (te ogólne bez specjalizacji - są na 4tym). Miałem z mega ogarniętym gościem i bardzo mi się spodobało ale finalnie na systemy informatyczne idę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MatexN: Czyli do czwartego semestru trzeba przeboleć programowanie ( ͡º ͜ʖ͡º). A co do samej uczelni - oferują kursy Cisco, mają w miarę nowy sprzęt (routery, switche, coś do światłowodów), mają podpisaną współpracę z firmami z branży?
@julekb: A z tym programowaniem to w wielu przypadkach wygląda tak, że kilka osób z grupy ogarnia, reszta przerabia gotowce i to w 90% przypadków przechodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo projekty grupowe, wziąłem z kumplem koleżankę bo skarbnica notatek i zawsze wszystko załatwiła to raz w kod zajrzała co zrobiliśmy i 5 xD. Gość ją odpytywał, uja umiała no ale różowy na infie to modyfikator ma
@MatexN a w tym roku cywile nie wybierali jak wojskowi już na 4 semestr? W sensie że specjalności były już podzielone i rozpoczęte na 4 semestrze a nie jak pisałeś na 5.