Wpis z mikrobloga

Jaką kampanię polskiej drużyny w europejskich pucharach wspominacie pozytywnie (poza Legią)? W moim przypadku jest to Ruch Chorzów w sezonie 2014/15, pamiętam jak z Esbjergiem po rzucie rożnym w ostatniej minucie Surma czy tam Koj wydarł Duńczykom awans, a wcześniej przeszli Vaduz. W ostatniej rundzie mierzyli się z Metalistem Charków i była bardzo duża szansa na awans do LE, chyba... największa od powstania Ligi Europy? Żal mi Ruchu, tym bardziej, że Metalist był tłem w fazie grupowej i nie zdobył ani punktu (a rok wcześniej wszyscy kisnęli z Legii która była bliska właśnie takiej zdobyczy). Jak skończył Ruch wszyscy wiemy, z kolei Metalist zajął 6. miejsce w lidze, sezon później 10. (sportowo 11.) i zbankrutował. Nowy klub o nazwie Metalist 1925 Charków w zeszłym sezonie zajął 2. miejsce w lidze amatorskiej i otrzymał licencję na grę w 2. lidze.
#pilkanozna #ekstraklasa #ruchchorzow #ukraina #ligaeuropy
  • 10
@Brother_Max: Przygoda z pucharami Zagłębia z zeszłego sezonu. Szczególnie dwumecz z Partizanem, to chyba najbardziej emocjonujące mecze zakończone wynikiem 0:0. Nigdy nie zapomne tego konkursu karnych. Obok 4:0 ze Śląskiem, to najlepszy mecz na którym byłem. Szkoda, że zabrakło szczęścia w dwumeczu z Sonderjyske, bo byli na spokojnie do przejścia.