Wpis z mikrobloga

Wróciłem z #chorwacja #wakacje #podroze
Trasa Split - Warszawa w 13,5h XD ale można spokojnie szybciej. Jedynie w Austrii nie można #!$%@? bo dużo ograniczeń a tak to luzik. Najlepsze ale i najdroższe drogi w Chorwacji. Słowenia i ich winiety to #!$%@? żart XD 30 euro #!$%@? wie za co.
Ogólnie Chorwacja jest bardzo droga i jak ktoś mi pisze ze zmieścił się w 5 tys za pare na wyjazd to chyba jadł kamienie i popijał sikami. Same autostrady z winietami kosztowały jakieś 700 zł plus paliwo około 2000. A gdzie jeszcze mowa o jakimś zwiedzaniu i mieszkaniu w normalnych warunkach a nie PRL. Wszędzie w restauracjach podobne ceny czyli obiad od 60 do 120zl za danie do tego picie i piwko około 12-15 zł. A i można raczej śmiało jechać w ciemno. Na bookingu nie było już prawie ofert a na miejscu co chwile ktoś stał. Nie pytałem o ceny ale na pewno taniej niż te chore ceny z neta.
Pobierz
źródło: comment_PAcAOUBbTs8sZ84ED6EJnsRzOoiVGGH7.jpg
  • 143
@Oskarek89 powiem Ci ze ja pojechałam właśnie na biedaka, pola namiotowe, podróż autem (nie wiem ile paliwo bo ja nie płaciłam) śniadania i kolacje na polu namiotowym lub jachcie (tydzień plywalismy), jedliśmy raz to co sami zrobiliśmy, czasem w restauracji. Objechaliśmy większość miast aż do Dubrownika, wchldzilismy wszędzie muzea itp, nie kupiłam gówno pamiątek tylko wino :) no i piwa i wina trochę wypilismy. Koszt? 1700 zł 3 tygodnie (paliwo nie wiem
@Oskarek89: Przyłączę się do sceptyków ;) Drogo Ci wyszło, albo przypadkowo trafiłeś na drogie miejsca, albo mamy inne definicje normalnego jedzenia i normalnych warunków. Z moich doświadczeń wychodzi, że jest dość sporo taniej, niż w Polsce w porównywalnych warunkach. Chociaż fakt, że np. zakwaterowanie najbardziej się opłaca, jak się jedzie w więcej osób. W zeszłym roku znajomi byli w trzy pary, wynajęli całe piętro domu z trzema sypialniami, salonem, kuchnią, łazienką,
Np jutro lece ba Jeziora Plitvicikie.


@mbwykop: jedź jak najwcześniej, tam jest chyba otwarte od 7, my zaczęliśmy zwiedzanie gdzieś o 11 i już było w #!$%@? ludzi, a to było jeszcze przed sezonem, bo połowa czerwca.
@MajsterTS: Czarnogóra ma ceny podobne do polskich, alkohol zdecydowanie droższy. Z tanich krajów nad Morzem Śródziemnym to chyba tylko Albania się ostała, ale tak to już w opór tanio, przynajmniej 3 lata temu. Za 0.5 kg małży w restauracji płaciliśmy około 15 zł. Pizza 15 zł. Krewetki 15 zł. Alko tanie w opór. Jako studenci żyliśmy jak królowie xD
@Oskarek89: Potwierdzam. Urlop w Chorwacji ~tydzień to trzeba liczyć 5k za parę nawet nie odwiedzając Splitu czy tym bardziej Dubrownika.
Sami Chorwaci z prowincji mówili, że przez turystykę mają przewalone, bo ich na nic nie stać, tak jest drogo w porównaniu do zarobków. Tak więc tam kto może to żyje z turystyki, jak ktoś nie ma głowy do własnego biznesu, to przynajmniej stara się wynajmować pokoje.
Pierwsza rzecz po powrocie do
Co trzeba mieć w głowie żeby 14 godzin siedzieć w aucie i wydać na to 2000 zamiast samolotu i wypożyczenia na miejscu


@bigger: przyjemność z jeżdżenia autem + zajebiste drogi do samego celu za wyjątkiem Słowenii.

tylko autem. Taka trasa to piekne widoki


@Lester_Burnham: dokładnie - byłem autem i nie żałuję - te widoki były zajebiste ;)