•  

  W trakcie ostatnich protestów, chwile szperałem kto i jakie podmioty organizuje lub promuje te protesty. Nie będzie to pierwsze, lecz kolejne już zgłębienie tego tematu - na ten temat tu i ówdzie już pisano, trochę na ten temat już wiadomo, m.in. o promowanej przez administrację wykopu www.akcjademokracja.pl pobierającą środki od firm i instytucji czy to niemieckich, czy to posiadającej Niemców na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej (konkretnie chodzi o osobę Caio Koch-Weser, wieloletniego wiceministra finansów Niemiec). Pisano też o fundacji Otwarty Dialog i jej powiązaniach osobowych, nie tylko z Gazetą Wyborczą, ale przede wszystkim z generałem brygady Markiem Dukaczewskim, oficerem komunistycznej bezpieki oraz późniejszym dowódcą niesławnego WSI, a także znajomości z równie niesławnym Jerzym Sorosem. Natomiast dziś poszperałem chwilę na temat inicjatywy "Młodzi2017".

  Na ich stronie na Facebooku trudno znaleźć kto i co za tą inicjatywą stoi. W swojej podejrzliwości, chciałem się tego dowiedzieć jeszcze w czasie burzliwości ostatnich protestów, ale no nie moglem wówczas znaleźć na ten temat na ich stronie facebookowej żadnych informacji (w zakładce kontakt jest podany tylko mail o nazwie mlodzi2017 i krótkie info że chcą protestować). A jest to bardzo aktywne konto(?)/wydarzenie (czy jak to nazwać, nie znam się na Facebooku), bo piszą po kilka postów dziennie, i co więcej, ich treść pokazuje że osoba/y je pisząca jest zorientowana w zagadnieniach politycznych i potrafiąca pisać tak, by przekazywać konkretny przekaz polityczny (lewicowy, bo co chwilę linkują wyborczą, newsweeka i ich gazety.pl/natemat), jednocześnie operując dużą ilością ogólników, dzięki czemu nie dają nikomu okazji do dostrzeżenia sprzeczności z własnymi poglądami. Poniżej cytuję przykład ich straszenia tym, co rzekomo ma zrobić PiS; i to już nie jest operowanie przesadą, to jest budowanie sztucznej histerii.

  Umiesz przewidzieć, co będzie ci wolno za pół roku? W takich chwilach opór staje się obowiązkiem. Jeśli dzisiaj nie zamanifestujesz swojego sprzeciwu, za pół roku nie będzie ci wolno nic. Nie będziesz miał prawa wyjechać bez paszportu do Czech czy Holandii, nie będziesz miał prawa głośno skrytykować podwyżek cen paliw czy wody, czy będziesz mógł ubiegać się o pozwolenie na broń. Za pokojowe pokazywanie niezadowolenia grozić Ci będzie oskarżenie o próbę zamachu stanu. Niemożliwe? A kto im zabroni?
  Źródło cytatu: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=330711024053781&id=330693994055484

  Ale podejrzenia mnie nie opuściły, po kilku dniach (dziś) wszedłem ponownie na te ich konto na fb, i dopiero w dwóch postach udało mi się odnaleźć, co to za delikwenty prowadza tą inicjatywę. A przynajmniej dowiedziałem się o dwóch z nich (bo zwyczajnie nie wiadomo ilu ich tam jest). Należy tutaj zauważyć, że ogromna większość ludzi wchodząca na ich profil nie ma bladego pojęcia na ten temat (zresztą wykop zapewne również, bo chyba dopiero ja szperam na ten temat). "Młodzi2017" pozorują się na inicjatywę niezależną i apolityczną, o czym świadczy m.in. to, że początkowo używali tagu #nologo (kilka słów o korzyściach z tego wynikających tutaj), i z racji tego że nie da się w sposób prosty i czytelny sprawdzić kto tę inicjatywę prowadzi, to duża część z tych osób która przyszła na te protesty, mogła się na tą narrację zwyczajnie nabrać.

  Przechodząc już do wyżej wspomnianych, a mianowicie do Artura Sierawskiego i Weroniki Kostrzanowskiej (w tej kolejności):
  Okazuje się że Artur Sierawski jest z KOD, konkretnie był (jest?) pełnomocnikiem zarządu KOD do spraw młodych, czyli mówiąc w skrócie, organizował "Młodzi KOD".

  - Mówił o tym w wypowiedzi-wywiadzie tutaj (początek filmiku, opublikowano 27.06.2016r.).
  https://www.youtube.com/watch?v=MlidMD7vLWQ
  - Wypowiedział się dla europejskiego kanału telewizyjnego "Euronews", za co został ostro skrytykowany w internecie, o czym pisze naTemat, określając samego Sierawskiego "młodym aktywistą KOD".
  http://natemat.pl/171733,opowiedzial-euronews-o-rzadach-pis-i-protestach-kod-teraz-pisza-do-niego-ty-unijny-pacholku
  - Na oficjalnej stronie KOD jest wywiad z nim na temat reformy oświaty, gdzie określono go znowu mianem "przedstawiciela zarządu KOD".
  https://www.ruchkod.pl/artur-sierawski-o-reformie-oswiaty/

  Jest zatem członkiem tego samego KOD, który chętnie, z założenia, i chyba od początku rządów PiS współpracował i współpracuje z partiami politycznymi - przede wszystkim z Platformą Obywatelską, z Nowoczesną, a dodatkowo z takimi osobami jak Barbara Nowacka (stowarzyszenie "Inicjatywa Polska"), i innych podobnymi postaciami mniejszego formatu. To tak a propo apolityczności.

  Jest zatem członkiem tego samego KOD, którym kierował aferzysta Mateusz K. oskarżony przez prokuraturę o przywłaszczenie ponad 100 tys. zł., i którego nigdy nie wyrzucono z KOD (a jedynie nie wybrano ponownie na szefa całej tej organizacji), bo dopiero 2 dni temu sam odszedł z KOD.
  http://swidnica.po.gov.pl/aktualnosci/zarzuty-wobec-bylego-przewodniczacego-i-bylego-skarbnika-kod
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22153941,kijowski-odchodzi-z-kod-u-obecna-formula-sie-wyczerpala.html

  Jest zatem członkiem tego samego KOD, który na manifestacjach dopuszczał do głosu ze sceny takie osoby, jak płk rez. Adam Mazguła, który w sposób haniebny usprawiedliwiał wprowadzenie i przeprowadzenie stanu wojennego w Polsce, mówiąc m.in. że "generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu". Przypominam że miało to miejsce podczas protestu przeciwko zniesieniu przywilejów emerytalnych, związanych z pracą w aparacie represji PRL. Oraz że płk rez. Adam Mazguła już kilkukrotnie wzywał mundurowych, przede wszystkim wojskowych, do wypowiedzenia posłuszeństwa polskiemu rządowi.
  http://telewizjarepublika.pl/nazwal-stan-wojenny-kulturalnym-wydarzeniem-kim-jest-plk-rez-adam-mazgula,41524.html
  https://koduj24.pl/plk-adam-mazgula-wzywa-wojsko-polskie/ 29 listopada 2016
  http://telewizjarepublika.pl/mazgula-znow-wzywa-do-wystapienia-wojskowych-przeciwko-demokratycznie-wybranej-wladzy,43462.html 19 stycznia 2017
  https://wpolityce.pl/polityka/348668-mazgula-wzywa-do-buntu-koniec-usmiechow-czuje-sie-w-stanie-wojny-z-faszystami-ktorzy-dokonali-zamachu-stanu 13 lipca 2017

  Wszyscy pamiętamy że średnia wieku na demonstracjach KOD była dość emerytalna, a inicjatywa "Młodzi KOD" była arcynieskuteczna w przyciąganiu młodych ludzi na te protesty. Dopiero partia Razem i "Inicjatywa Polska" Barbary Nowackiej podczas tzw. "czarnych protestów" sobie w pewnym zakresie z tym poradzili, ale po ich wygaśnięciu, sytuacja na protestach KOD wróciła do normy. Co wiec zrobił KOD z Arturem Sierawskim wydzielonym do tego zadania? Założyli inicjatywę "Młodzi2017", która jak rozumiem miała nie kojarzyć się... z KODem. Bo nie mieli KOD w nazwie. Po prostu.

  Artur Sierawski został zaproszony do jakieś telewizyjki od SuperEkspressu, gdzie stwierdzi że "tak naprawdę ta inicjatywa powstała z piątku na sobotę o 12 w nocy. Zdecydowaliśmy się powołać tę inicjatywę, odpaliliśmy wydarzenie fejsbukowe 'idziemy do Jarka na Żoliborz'". W kontekście tego co wskazałem powyżej, widać jasno jak grubymi nićmi szyta jest ta narracja. Co ciekawe, warto zauważyć że w samym programie goście są wywoływani jako przedstawiciele inicjatywy "Młodzi2017", bez żadnych odniesień co do ich przeszłej działalności, jak to się nieraz robi gdy przedstawia się osoby nieznane lub mało znane (aktywy w tym, pracuje w tym, współpracuje z tym, itd.).
  http://www.nowa.tv/program/super-temat-program-jaroslawa-kulczyckiego,19/29336/
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=333526703772213&id=330693994055484

  Ale mówiłem że wiadomo o dwóch osobach, i to właśnie za sprawą tej dyskusji w tej telewizyjce wyżej, bo zaproszony został nie tylko Artur Sierawski, ale i Weronika Kostrzanowska.

  Sprawdziłem więc również kim jest ta dama. Okazuje się że w 2015 roku kandydowała w wyborach parlamentarnych z ramienia KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.
  http://www.parlamentarny.pl/sejm-2015/okw-24-bialystok,25/zjednoczona-lewica-sld-tr-pps-up-zieloni,7/weronika-kostrzanowska,7371.html
  http://parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm/38/0/24/200604
  To tyle odnośnie apolityczności już drugiej twarzy, a więc już wszystkich znanych liderów inicjatywy "Młodzi2017".

  pokaż spoiler Nawiasem mówiąc uzyskała 0 głosów.


  Ponadto należy do lewicowego stowarzyszenia "Inicjatywa Polska" Barbary Nowackiej (czyli tych, którzy wcześniej względnie skutecznie wyciągnęli młodych ludzi na tzw. "czarne protesty"). Przemawiała na tzw. "czarnym proteście" 24 września 2016, tego samego dnia wystąpiła reprezentując to stowarzyszenie w Polskim Radiu. Natomiast 15 lutego 2017 wystąpiła w TVN, ponownie reprezentując wspomniane wyżej stowarzyszenie "Inicjatywa Polska".

  pokaż spoiler Gdzie zostali zaproszeni jeszcze po przedstawicielu młodzieżówki PO ze stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" i młodzieżówki Nowoczesnej "Młodzi .Nowocześni" - to tak na marginesie odnośnie "obiektywności TVN".

  http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pigulka-dzien-po-w-debacie-mlodych-na-tvn24bis,715885.html
  http://www.polskieradio.pl/130/2351/Artykul/1672178,Sobota-po-Tygodniu-Debata-o-prawie-antyaborcyjnym
  https://www.facebook.com/inicjatywapolska2016/posts/1864524043779570 24 września 2016
  https://twitter.com/inicjatywaPL/status/832300101129404420

  Widać że uaktywnia się politycznie i medialnie za każdym razem, gdy poruszane są zagadnienia związane z - lewicowo rozumianą - obroną praw kobiet. A i jak widać przy okazji pójścia pod dom Jarosława Kaczyńskiego, o ile w ogóle należała już wówczas do tej inicjatywy, czy dołączyła w dzień czy kilka dni później, bo nic na ten temat nie wiadomo.

  Bo w temacie tej inicjatywy zdecydowanie niewiele wiadomo. W zasadzie nic, o ile nie poniesie się takiej ilości wysiłku jaki ja musiałem ponieść, by się tego wszystkiego dowiedzieć. I nawiasem mówiąc, większość tego co tu napisałem dowiedziałem się w trakcie pisania tego wywodu, co chwile dochodziło coś nowego, ale tego trzeba było poszukać.

  Czy młodzi ludzie którzy zdecydowali się swoją obecnością wesprzeć tę inicjatywę popełnili taki sam wysiłek? Jestem pewien że nie, bo gdyby zrobili to co ja, to by nigdzie się nie ruszyli. No chyba że na piwo ze znajomymi.

  Dlatego z tego miejsca pragnę złożyć gratulację wszystkim naiwnym ludziom, którzy się na to nabrali.

  Brawo Wy!

  Co warto jeszcze na koniec zaznaczyć, to to, że osoby prowadzące inicjatywę "Młodzi2017" niechcący wypaplali jaki jest ich cel, które w pewnym, przypuszczam że drobnym stopniu został przez nich zrealizowany. A mianowicie to, żeby protesty przeciwko obecnemu rządowi były wśród młodych ludzi po prostu modne. Nie żeby to wychodziło z jakiejś faktycznej potrzeby naprawy państwa, z jakichś faktycznych zagrożeń, nie. Odwołują się do mody, do czegoś co jest "trendy". Innymi słowy liczą, że ludzie pójdą za nimi ja te barany, bazując głównie na emocjach i sztucznie budowanym wzorcu, do jakiego mają dążyć ci, którzy nie potrafią sami siebie określić i potrzebują zewnętrznego wyznacznika ich samych.
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=331828933941990&id=330693994055484

  #ciamajdan i #pucz podejście drugie, #bekazkod #bekazlewactwa, wychodzi na to że także #astroturfing - bo powyższy przydługi opis definicję w pełni spełnia:
  - jest "sztucznie napędzany rozgłos"
  - jest próba "stworzenia wrażenie prawdziwej organizacji o szczerych intencjach"
  - i jest "równoczesne ukrywanie swoją prawdziwej tożsamości"

  No i jeszcze #polityka i #4konserwy

  źródło: beeee.PNG

  +: c.....l, AndrusZgc +46 innych
  •  

   I jeszcze ciekawostka, bo jak mówiłem, w trakcie pisania dowiadywałem się coraz więcej i więcej, nawet doszło coś bardzo świeżego, informacja ciepła, bo wyciągnięta prosto z pieca. W trakcie pisania tego właśnie powyższego tekstu (jakąś godzinę temu), objawiła się światu fotka przedstawiająca szerszą gromadkę, która jak mam rozumieć właśnie (dzisiaj? godzinę temu?) dołączyła do tejże inicjatywy. Rzecz jasna bez nazwisk.

  •  

   @MattJedi: Bardzo dobry research, często takie coś robisz? Jeśli tak to przydałby się własny tag, albo po prostu wołaj za pomocą mirkolist. Inaczej to zginie na dole gorących, neuropki tego nie zaplusują. Pozdrawiam.

  •  

   @dzeksondzekson: Nieczęsto (chociaż zdarzyło mi się kiedyś, o ile można to tak nazwać), bo raz że to czas zajmuje, a jako że nikt mi za to nie zapłaci, to mi trochę szkoda go na to poświęcać, a dwa że głowa mnie dziś już od tego boli. Kolejna rzecz że mam takie perfekcjonistyczne podejście do większości rzeczy które robię, i przez to szlag mnie trafia że literówki gdzieniegdzie popełniłem + chciałem przy kilku linkach pododawać daty, a zapomniałem. No i nie wspomniałem o wszystkim co chciałem, bo było ze 1-2 wątki więcej, ale no sam się dopiero co o tym wszystkim dowiedziałem jak grzebałem w tym wszystkim i nie ogarnąłem tego, zabrakło kilku drobnych szczegółów.

   Trochę narzekam. Ale odpowiadając na pytanie. Kiedyś, chyba na początku mojej przygody z wykopem popełniłem coś podobnego i wtedy również mi zaproponowano coś takiego jak Ty teraz, tzn. własny tag. Ktoś nawet wymyślił bardzo fajny tag pod to, #puzzlebrauna, bo miało to dotyczyć potencjalnych scenariuszy przed jakimi ostrzegał Grzegorz Braun (i które właśnie często odnajdywały potwierdzenie w rzeczywistości). I w sumie chciałem w to pójść, bo temat ciekawy, sam się też wkręciłem, ale sił i chęci na to zabrakło. No ale teraz o panu Grzegorzu Braunie nie było ani słowa, tutaj sam to wszystko przeszukałem, więc nie wiem. Trochę nie chce mi się już dzisiaj myśleć.

   Tak czy siak, dziękuję bardzo za miłe słowo i w sumie docenienie mojego wysiłku. Pozdrawiam.

  •  

   @MattJedi: Jest parę takich tagów które warto odwiedzać, takich jak #publicystyka , #filozofia, #gruparatowaniapoziomu , #ockham , #konserwatyzm , #socdem i pewnie parę pominąłem, ale warto takowe obserwować, inaczej utoniesz w gąszczu gównowpisów, mało merytorycznych dyskusji i zaśmiecony fejk newsami.

  •  

   @MattJedi: jeśli byś podesłał w formie felietonu do którejś z gazet które w temacie się lubują: nczas, wolnosc24, magna czy co tam jeszcze jest to pewnie może i by było na bułki :-)

  •  

   @wioslarz-umyslow: Ej. To jest dobry pomysł. Spróbuję, dziękuję dobry człowieku za tę radę.

  •  
   A.....h

   +1

   @MattJedi:

   hehe żydzi, niemcy, ruska propaganda, astrosurfing
   A tak na poważnie, szanuje za poświęcony czas.

   +: maal
  •  
   c.....l

   +1

   Komentarz usunięty przez moderatora

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Trzymajcie kciuki mirki moja żona właśnie rodzi dwojeczke moich łobuzów. Oby poszło gładko #porod #dzieci #szpital

  odpowiedzi (46)

 • avatar

  Kurde, Mirki, ale akcja!

  Siedzę sobie od rana w robocie. Dogadałem się z szefem, że będę przychodził wcześniej (i na szczęście wcześniej kończył), więc przez pierwszą godzinę siedzę sam. Cisza, spokój, stuk klawiszy, zapach kawy, no, sielanka.

  Nagle, jak za przeproszeniem, coś nie *ebnie!

  Fala uderzeniowa wygięła szyby w oknach, podciśnienie zatkało uszy, zaraz potem rozległ się potężny huk!
  Chwilę trwało zanim się zorientowałem o co chodzi.

  Od początku.

  Nasza firma wynajmuje biura od firmy transportowej, która m.in. obsługuje komunikację zbiorową w naszym mieście. Biura mieszczą się na terenie bazy autobusowej. Fajna lokalizacja, wszędzie blisko, a cena najmu całkiem znośna.

  Co dzień rano kierowcy autobusów biorą od dyspozytora jakieś papiery, czasem tablice z numerem kursu (tylko do kilku starszych pojazdów), odpalają wozy i w drogę! Jest jednak jeden kierowca, który działa nieco inaczej. Otóż przychodzi, odpala busa i podjeżdża jak najbliżej dyspozytorni, żeby nie chodzić za dużo. W sumie go rozumiem. Oszczędność czasu i podeszew w butach. Z tym, że ten szofer staje busem przy krawężniku w poprzek linii wyznaczających kilka miejsc parkingowych. Miejsca te są łakomym kąskiem, bo są najbliżej biur i w cieniu przez większość dnia. Czasem zdarza się, że autobus tak zaparkowany stoi kilka godzin (pogaduchy u dyspozytora? Może nie, nie wiem...), a czasem od godzin popołudniowych przez całą noc.
  Dziś rano autobus znowu blokował parking, ale kierowca stanął tak, że pierwsze miejsce (tuż przed maską autobusu) było dostępne. Tam też zaparkowałem.

  Jakieś pół godziny później usłyszałem ten potężny huk...

  To był trzask pękającej d**y kierowcy - Janusza. Zaraz potem przez okno dało się słyszeć wiązankę jobów, kilka serii klaksonów i wściekłe wycie silnika, kiedy kierowca na pełnym gazie cofał trzy metry, żeby później móc ominąć zaparkowane auto. Przez okno było widać, że na jego ustach powoli pojawia się piana.

  A ja stałem przy oknie z kubkiem kawy...
  Cisza...
  Spokój...
  No, sielanka...

  (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  pokaż spoiler #truestory #coolstory #pracbaza #kierowcaautobusu trochę #bekaztransa
  pokaż całość

  odpowiedzi (15)

 • odpowiedzi (11)