Wpis z mikrobloga

@Ritycho: Ale mi smaku narobiłeś, moja babcia co tydzien jak u niej byłem to robiła to ciasto, nazywała je "śmietanowiec" i zawsze wciskała go w nas tyle że szło się porzygać :D
  • Odpowiedz
@pelen_spokoj: @obuniem: @her_flik: @bury256: @marlow: @SymbiotX: @karuzelski: @GamerGirl:

dzień przed rozpuszczasz trzy różne galaretki
każdą robisz tak, by była troche gęstsza tzn jedna galaretka i 400ml wody (w przepisie przeważnie jest 500ml)
mamy rozpuszczone trzy galaretki, przelewamy do trzech głębokich talerzy i odstawiamy na 24h

dzień później biore 1kg serka z biedronki taki w wiaderku (moge zdjecie podesłać)
biore dużą miske, wsypuje dwie galaretki
  • Odpowiedz
@ecco: oczywiście, jak tylko przyjdą to sprawdzę (òóˇ) 4kg już do mnie idzie (zamówiłem u was w czwartek wieczorem, w piątek rano wysłane, nieźle :D) ale kurier od piątku jeszcze ich do paczkomatu nie włożył ( ͡° ʖ̯ ͡°) żelków nigdy dość, chętnie przyjmę ;)
  • Odpowiedz
@Ritycho znam trochę inny przepis, zamiast sera mleko, zagęszczacz do mleka i żelatyna. Dokładnie nie pamiętam ale chyba takie połączenie stosowałem. Efekt końcowy jest taki że masz jedną wielką galaretkę
  • Odpowiedz
@Ritycho: ale zbieg okoliczności, że akurat zamówiłeś. Które żelki najlepiej nadadzą się do takiego ciasta?

Od pewnego czasu mamy turbo wysyłki w #gusto - większość wychodzi tego samego lub nastepnego dnia. Właściwie dłużej czekają tylko takie niestandardowe, specjalne życzenia ;)

No to trzymam kciuki za kuriera, aby w poniedziałek się postarał :)
  • Odpowiedz
ale zbieg okoliczności, że akurat zamówiłeś. Które żelki najlepiej nadadzą się do takiego ciasta?


@ecco: zamówiłem 1kg mix, 2kg konfidentek, 1kg blovvjobs ( ͡º ͜ʖ͡º)
wcześniej brałem maliny i te mega kwaśne w małych paczkach, zobaczymy jak tym razem się spisze
sprawdze jak się sprawują te blovvjobs, myśle, że najlepsze do takich rzeczy są dość miękkie żelki by można było ciasto nożem pokroić i się nie
  • Odpowiedz