Wpis z mikrobloga

Ryzen 1600
16 GB RAM 2400 MHZ 14-16-16
Geforce 1030 pasywne chłodzenie

Zuzycie prądu przy przeglądaniu neta z 4 otwartymi kartami ( 1 karta z włączonym filmem na youtubie, jedna karta z mikroblogiem, jedna karta z wikipedią i jedna z karta z wyszukiwarki google )- 57 watów

Pod obciążeniem w grach (testowałem GTA V na full na tyle ile karta 2GB mogła oraz wiedźmin 3 na średnich) - 82-83 wat
GTA V liczba fpsów = 42-58
Wiedzmin 3 = 29-33

Kompresja 7-zip = na 12 wątkach włączone równocześnie 3 zadania kompresujące = 78 watów

procek zajebiście szybki, zwłaszcza w moich najczęstszych zadaniach, wcześniej miałem i7-6700K i przyrost mocy mocno zauważalny. W grach na karcie 1030 różnicy w fpsach ni ma, na karcie GTX 1080 w wiedźminie mam 2-3 fpsy więcej na intelu, ale mam tez większe spadki krótkotrwałe - o 10 fpsów od średniej na jakieś 1-2 sekundy, ryzen trzyma ta średnią o 2-3 fpsy mniej ale nie ma takich skoków.

Może to komuś pomoże przy wyborze procka, ja osobiście jakbym kupował do gier to i tak kupiłbym ryzena - kilka fpsów różnicy jest niezauważalne. Ja bez frapsa różnicy nie widziałem.
Natomiast podoba mi się niski pobór prądu na platformie do pracy czyli tej z ryzenem :)

#amd
  • 6