Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie co robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Udało mi się wygrać aukcje na allegro gdzie kupiłem sprzęt nagłośnieniowy za 1000 zł warty 5000 zł, przelałem kasę która wróciła do mnie za 2 godziny z dopiskiem "towar niedostępny" co oczywiście było nie prawdą. Zadzwoniłem na drugi dzień incognito bo znalazłem ogłoszenie na OLX'ie i sprzedający potwierdził że ma ten sprzęt. Mam screeny, nagraną rozmowę itp założyłem spór na allegro, sprzedający powołuje się na wadę oświadczenia woli (działa to tylko w przypadku aukcji "Kup Teraz" sprawa do wygrania w sądzie bez problemu. Tylko troche mnie sumienie bierze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mirki co myślicie, cisnąć chłopa czy dać sobie spokój?

#kiciochpyta #problemypierwszegoswiata #allegro #poradadnia #corobic #mirko #prawo

Cisnąć chłopa?

  • Tak 79.2% (38)
  • Nie 20.8% (10)

Oddanych głosów: 48

  • 14
  • 0
@taktoto na jakieś podstawie twierdzisz że nie mam szans? Kupno na allegro jest równoważne z zawarciem umowy cywilnoprawnej. Sprzedający nie posiadał żadnej klauzuli w ogłoszeniu i po świadczył nie prawdę tzn. Napisał że towar jest niedostępny a dalej go sprzedawał na olx.
@kulpa007 idź do sądu, niech on to rozstrzygnie. Straszeniem go sporami allegro, które nie maja żadnej mocy czy zgłaszanie do serwisu nic nie ufasz. Sąd i próbuj.