Wpis z mikrobloga

@Visty: Jesteś w stanie zobaczyć :) wyjedź tylko trochę dalej poza miasto, Droga Mleczna od razu się pokaże. Jeszcze jak wycelujesz teleskopem w obiekty, które widzisz jako mgiełki, chmurki gołym okiem to możesz się przekonać jakie "skarby" widać nad naszym krajem i nie trzeba żadnego Hubble Telescope :D
  • Odpowiedz
@Need: Zwykle mam tableta i oglądam coś na youtube, chociaż przy niektórych sesjach muszę przez kilka godzin na bieżąco kontrolować, co robi aparat. Tak było np. podczas filmowania tego timelapsa, kiedy nie miałem ze sobą napędu i co kilka minut ręcznie obracałem aparat o kilka stopni, a potem wygładziłem ruch podczas obróbki.
@Sheppardd: Do samych timelapsów wystarczy nawet telefon, jest mnóstwo darmowych i płatnych aplikacji do robienia sekwencji zdjęć z
  • Odpowiedz
Szkoda że ludzkim wzrokiem nie możemy zaobserwować nocnego nieba tak jak na tym gifie

@alsakian:

Polecam wysokie góry z dala od cywilizacji. Może być nawet Słowacja - Tatry, oczywiście odpowiednio wysoko. Nie to samo ale i tak super.
  • Odpowiedz
Szkoda że ludzkim wzrokiem nie możemy zaobserwować nocnego nieba tak jak na tym gifie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@alsakian: Wyjedź za miasto w bezchmurną noc, tam gdzie nie ma żadnych źródeł światła i po 20-30 minutach przyzwyczajania oczu gwarantuje Ci że zobaczysz takie niebo.
  • Odpowiedz
@PanKara: Hmm, nie pamiętam dokładnie. Mam w aparacie dwa EN-EL15, jeden był padnięty po sesji, ale nie pamiętam, ile miał przed rozpoczęciem fotografowania. Szacuję, że całość (1000 zdjęć) zużyła około 70-80% pojedynczego akumulatora.
  • Odpowiedz