Wpis z mikrobloga

Mirki, czy przebranżowienie się na programistę jest możliwe do zrealizowania? Jeśli tak, to jak do tego podejść? Na chwilę obecną zacząłem kurs Pythona na Codecademy, dlatego chciałem Was zapytać co o tym sądzicie i o jakieś ewentualne rady dotyczące rozwoju w temacie.
Dodam, że komputerami interesowałem się zawsze, w czasach szkolnych chciałem się nauczyć programowania, niestety wybrałem zły język na start, co doprowadziło do porzucenia nauki przeze mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie
  • 11
@Underwood: skup się na jednym. Z własnego doświadczenia wiem, że ze skakania z jednego języka na drugi nic nie ma, żadnych korzyści. Język to tylko narzędzie, a w programowaniu jest istotniejsza ta cała otoczka i teoria. Sztuką, nie jest napisać jakiś kalkulator w danym języku. Sztuką jest zastosować pewne wzorce programistyczne w danym języku tak, że połapiesz się w tym, co dany kod robi.
@Underwood: przejście na c# nie będzie kłopotliwe - o wiele łatwiejsze niż od 0 bez znajomości innych języków

między pythonem a c# jest trochę różnic, więc nie byłoby tak łatwo jak np. z javy na c# czy odwrotnie, ale ogólnie da się

codecademy przyjemny kurs na początek, ale jest dość prosty, więc jak skończysz to poszukaj w internecie jakichś bardziej zaawansowanych, np. na codefights są zadania z pythona już na trochę