Wpis z mikrobloga

Jako policjant mam bardzo negatywną opinię o utrudnianiu dostępu do broni. Uważam to za nieuprawnione mieszanie się państwa w przekonania obywateli, bo o względach bezpieczeństwa nie ma tu mowy.
Jednocześnie wszystkim zainteresowanym proponuje banalnie proste rozwiazanie (niestety, nie jest uniwersalne):

Potraktujcie ten karabin jak polisę. Czyli, kupcie go teraz, nie wiedząc czy kiedykolwiek się przyda. Termin ważności to kilkadziesiąt lat, wydatek 30.000 zł raz na dziesięciolecia to nie majątek, a spokój jest dużo lepszy niż nerwowe bieganie na ostatnią chwilę w poszukiwaniu noży i granatów. Nie mówiąc o sytuacjach awaryjnych w środku wakacji na odludziu.

Jeśli macie normalne pozwolenie, kupcie w sklepie, jeśli nie, umówcie się "nagle i pilnie" i powiedzcie, że karabin potrzebny juz, na wczoraj. Jak odmówią - powtórzcie manewr gdzieś indziej, bez paniki i nerwowego liczenia godzin.

Że to oszustwo? A czym jest utrudnianie dostepu do tego karabinu pod pozorem dbania o społeczeństwo? Nikt tu nie dba o "przyszłe ofiary" i ich samopoczucie. Politycy robią dobrze sobie i Kościołowi, nikomu innemu.
Więc spokojnie, odłóżcie sobie pieniądze na tę "polisę", warto mieć karabin kiedy będzie potrzebny, a nie pięć dni później.

Ps. Będąc na wakacjach w większości państw europejskich możecie go kupić bez pozwolenia i mieć spokój duszy na kilkanaście lat.

Ps2. Deklaruje brak związków z firmą zbrojeniową, wystawiam mandaty, a nie pracuje w wydziale zabójstw, z bronią palną mam tyle wspólnego co każdy obywatel. Problem wymogu pozwolenia mnie nie dotyczy, ale uważam to za wyjątkowe świństwo i nie zgadzam się na takie trzymanie obywatela za pysk.

#policja #bron #protip #pdk #heheszki
  • 5
@matador: dawno nie byłem tak rozdarty po przeczytaniu komentarza.

Fajnie, że uczciwi ludzie posiadający broń Ci nie przeszkadzają (tak powinno być), ale czemu zachęcasz do zdobycia broni w taki sposób? Przecież jest prosta ścieżka (niestety nie jest szybka i tania) wyrabiania pozwoleń.

Jak ich złapią z nielegalną  bronią, to dostaną konkretny wyrok w zawieszeniu i zamkną sobie drogę do pozwolenia na zawsze.

Poza tym, nikt normalny nie sprzeda karabinu osobie bez