Wpis z mikrobloga

Faraon Gra PC wydana w roku 1999. Wiele osób na pewno zna i lubi tego ekonomicznego RTS osadzonego w mitologii egipskiej.
Uważam że gry kiedyś były bardziej grywalne niżli teraz. Teraz wierze do odblokowania terenu, znajdźki itp. 3/4 gier robione na jedno kopyto czyli na tzw piaskownice. Wszędzie otwarty świat gdzie można było grę zrobić liniową (najbardziej spartaczona gry z otwartym światem ostatnio wydane to Mafia 3 i Sniper Ghost Warrior 3 oczywiście w mojej ocenie).

Faraon to taki Cities Skylines dawnych PC w czasach egipskich. Ciekawym elementem był wylewający się Nil który zalewał nam uprawy.
Może komuś tu zakręci się łezka w oku, albo będzie szukał tej gry by znów sobie zagrać.
#faraon #staregry #gry
Krx_S - Faraon Gra PC wydana w roku 1999. Wiele osób na pewno zna i lubi tego ekonomi...

źródło: comment_JklV2SFTvvrN8Xa0H7VDVIAitaQ6YIA2.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • 0
@krampus0101: Ale wiesz, gry głównego nurtu wyglądają jak wyglądają, bo takie są oczekiwania masowego odbiorcy. Jak masz inny gust, to tak jak pisałem wyżej, bez problemu znajdziesz coś dla siebie pośród indyków. Kiedyś musiałeś grać w to co było na topie, bo po prostu nie było wyboru.
Takie psioczenie, że "ło panie, kiedyś to było" nie ma nic wspólnego z obiektywnym spojrzeniem na świat. Wynika wyłącznie z nostalgii i idealizacji wspomnień.
  • Odpowiedz
  • 0
@pieknyibogaty: Nie będę udawał znawcy city builderów, bo za bardzo w nie nie gram. Co najwyżej stareńki Zeus i Tropico raz na jakiś czas. Jestem jednak przekonany, że po chwili researchu byś coś znalazł.
Z nowszych gier, jestem w stanie polecić gnomorię, ale tam miasteczkiem zarządzasz miasteczkiem w skali mikro, a nie makro.
  • Odpowiedz
@Krx_S Zeus dużo bardziej mi podszedł, co jakiś czas mi się przypomina i mam ochotę zagrać. Muszę w końcu wygospodarować sobie chwilę
  • Odpowiedz
@Krx_S: ale jak można porównywać faraona z ghost warriorem
i zgadzam się z tobą ,że strategie dawniej były lepsze...
np. taka cywilizacja skończyła się na IV
dawniej gry zostawiały trochę dla wyobraźni, wszystko było jakoś łatwiej ogarnąć....
teraz jakieś fotorealizmy bzdety...
niech producenci uczą się choćby od blizzarda...
taki overwatch jest świetny bo ma stylizowaną grafikę prosty interface
10 min i człowiek wsiąka w to
  • Odpowiedz
@Krx_S wracając do tematu misja z postawieniem pierwszej mastabe? Nie wiem czy dobrze napisałem ... Wszystko pięknie ale współczynnik zadowolenia faraona to zatrzymał się na 16 punktów i od dwóch godzin co bym nie robił to lipa jest.....
  • Odpowiedz