Wpis z mikrobloga

No o to chodzi, że ona chciała palić zamek/garnizon, ale ją przekonali, żeby tego nie robiła bo ucierpią zwykli ludzie (bezpośrednio zginą od smoka). Dlatego #!$%@?ła żołnierzy i zapasy.


@iAmTS: No bo żołnierze to nie ludzie, a zapasy się nie przydadzą cywilom xD
A oblężenia to nikt jej nie odmówił mimo, że to jeszcze bardziej byłoby okrutne niż spalenie smokiem xD
@ejadaz689: no nie ludzie, bo żołnierze wybierają walkę. O matko, było w odcinku wszystko. To już bardziej głupi był sposób tego ataku niż fakt, że tak zadecydowano. A #!$%@? zapasów jest bardziej humanitarnym sposobem na wygraną, zawsze mogą się poddać itp. A spłonięcie żywcem byłoby zawsze już traumą dla wszystkich cywilów. Że ona #!$%@? tak jak reszta Targaryanów, a miała byc miłościwa. Obracasz tego kota jak możesz.
: no nie ludzie, bo żołnierze wybierają walkę.


@iAmTS: Tylko, że to nie jest dzisiejszy świat gdzie każdy może robić co chce, mężczyźni są wychowywani na żołnierzy i to jest ich jedyny sposób na życie.

A #!$%@? zapasów jest bardziej humanitarnym sposobem na wygraną, zawsze mogą się poddać itp.


@iAmTS: Nikt nie odda władzy za frajer, oblężenie by trwało do momentu gdy wojsko i wladcy by głodowali, czyli w momencie
@ejadaz689: dobrze uważasz, że zabicie przez smoka nie jest mniej humanitarne niż #!$%@? zapasów. Twoje prawo. Jednak tak jak ja mówiłem powiedziało kilka postaci w świecie serialu. Co znaczy, że tam tak jest/bedzie to postrzegane i zostało tak wytłumaczone. Na moje logika zachowana, można uznać to za sensowne. Nie wiem na #!$%@? się produkujesz.

Ja nie mówię, że obiektywnie jest tak, że śmierć od smoków gorsza od głodu, ale podane wytłumaczenie
Jednak tak jak ja mówiłem powiedziało kilka postaci w świecie serialu.


@iAmTS: Tak powiedział karzeł(ojcobójca, pijak, zdrajca) i Jon snow(dzieciobójca i gość, który posłał masę ludzi na pewną śmierć walcząc z Ramsayem). Nie powiedziałbym, że to są świetne autorytety xD

Co znaczy, że tam tak jest/bedzie to postrzegane i zostało tak wytłumaczone


@iAmTS: Tylko, że to jest naciągane na potrzeby serialu. Nikt w prawdziwym świecie by się nie zawahał wygrać
#!$%@?ła żołnierzy ale nie np. piekarzy czy kowali


@iAmTS: ale ty wiedz, jak średniowieczna armia wyglądała... Piechotą byli właśnie wieśniacy, co najwyżej tu i tam jakiś doświadczony żołnierz, czy najemnicy, ale głowna siła to byli właśnie ci twoi piekarze, czy kowale. Szczególnie, gdy już się ludzie kończyli, to brano też tych z konkretnym fachem w ręku, innym niż kopanie rowów.
@FrasierCrane: może, ale część musiała zostac w garnizonie. Nie wiemy tego. Ja tylko wyłożyłem argumentację doradców Denerys. Nadal #!$%@? tych typków na polu walki jest lepsze od spalenia zamku czy garnizonu który pewnie ma o wiele większy stosunek cywili do żołnierzy.

Nadal każdy się czepia jak powinniśmy to oceniać pod kątem średniowiecznej armii itp. Ja nie mówię, ze to było logiczne w tym aspekcie. Ale raczej w westeros bedzie to postrzegane