Wpis z mikrobloga

O kruci Mirki...

Przeczytałem następujący komentarz na YouTubie:

Today I saw this comment on a YouTube video and I am reposting this here:

"Look up the following in Google Images, it's disgusting:

American Inventors

White couple

White woman with children

European history people

Happy American couple

European people art

White man and white woman

Google is extremely bias and they absolutely hate whites."


I na grafice macie efekt. Mam świadomość, że dla #4konserwy to dobry nawóz ( ͡º ͜ʖ͡º) ale warto w przypadku niektórych z tych fraz (np. white woman with children) pamiętać, że zazwyczaj biali nie będą specjalnie szukać "białych" w internecie, więc algorytm sam w sobie trochę zakłamuje (?) oczekiwany wynik. Ale uszczęśliwioną tym faktem #neuropa odsyłam do załączonej grafiki.
No chyba jednak najpierw powinni się tam znaleźć ludzie jak Alexander Graham Bell, bracia Wright, Benjamin Franklin, Tim Berners Lee, może nawet Nikola Tesla (to by mnie jakoś nie dziwiło strasznie, że Amerykanie przywłaszczają sobie jego narodowość, ale większość rzeczy stworzył właśnie w USA), a już Edison to na pewno nie jest szósty w kolejności (#bojowkanikolitesli spokój).

Odważnie wspieram #apergoaewgpeg #sefwegpoierngperi
f.....n - O kruci Mirki...

Przeczytałem następujący komentarz na YouTubie:

 Toda...

źródło: comment_PjjCMJogOMZLaCKJ7EivJgDJba10NGtO.jpg

Pobierz
  • 7
@fortepian: ale zdajesz sobie sprawę, że to nie "algorytm googla sobie wymyślił" tylko jest to efekt wyszukiwań użytkowników? pewnie nastąpił jakiś zerg rush na 'african american inventors" i dlatego masz ich tak wyrzuconych w górę.

Pierwszy artykuł chyba nawet o tym mówi, ale oczywiście łatwiej zwalić winę na lewacki algorytm dx