Wpis z mikrobloga

Mirki wymieniam mojego laptopa na coś nowszego i mam dylemat mianowicie jaką wielkość ekranu wybrać 13.3 czy 15.6. Laptop głównie będzie służyć do #programowanie . Rozdzielczość obu to 1080p. Laptopa będę zabierał również do szkoły więc mobilny sprzęt byłby bardzo fajny w porównaniu do 15.6" waży o 1kg mniej. Zawsze korzystałem z 15.6 i miejsca mi wystarczało chociaż te, z których korzystałem miały rozdzielczość 1366x768. Używa ktoś 13.3" cali do programowania i sprawdza to się? Miejsca nie brakuje? #laptopy #informatyka
  • 15
@MrVanosh: są i 15'6 lapki, ktore mało ważą i są bardzo smukłe, ale swoje kosztują, jak masz $$ na taki, to 15'6 idealnie z fullhd, mam jednego 13'3 i małe to. Chyba, ze 13'3 i zewnetrzny monitor. Obczaj tez 14' calowe - idealny kompromis.
@kirk85 nie ma 14 calowego takiego jak chce a jak jest to na pewno droższy. A te co mam na oku mają dotykowe ekrany i można nimi obracać o 360 więc mogą również działać jako tablet
@MrVanosh: @PiersiowkaPelnaZiol: 15,6 tu juz troche upierdliwe do noszenia. 13,3, albo 14 jest super.

Z Thinkpadow sa tez inne serie. Ja mam L440 juz od kilku lat. Porownywalem z seria T (T440) i jedyna roznica jaka zauwazylem jest taka, ze T ma klasyczna gumowana obudowe, a L to plastik. Dobrej jakosci plastik, nie widze wiekszych sladow zuzycia, mimo ze nie dbam zanadto o kompa.
@MrVanosh: szukaj takiego z 14" bądź 13.3" i większą rozdzielczością niż 1366x768. Ja mam takiego z tą niską rozdzielczością, i wszystko ledwo się mieści, dlatego mam podpięty drugi monitor płaski 19" 5:4, którego można kupić używanego do 200zł.