Wpis z mikrobloga

zamówiłem drona od chińczyka. Do wyboru miałem tylko wysyłki rejestrowane. Po wysyłce okazało się, że nie mam wypełnionego numeru trackingowego więc zapytałem czemu. Odpisano mi najpierw, że wysłano bez numeru trackingowego potem inna osoba odpisała mi maila z numerem trackingu.
Zaczyna się od YT dalej cyferki co oznacza wg 17track, że to YunExpress. Przesyłka podobno dotarła do Holandii. Czytając tyle o ile jakieś stare posty znalazłem informację, że to przesyłka nie rejestrowana od czasu pojawienia się w europie po czym widze posta gdzie ktoś pisze o fikcyjnym pojawieniu się przesyłki w gdańsku. Jak to jest z tymi przesyłkami zaczynającymi się od YT ?

#yt #yunexpress #aliexpress #gearbest #tomtop #tracking
  • 12
@mirek88x: YunExpress to pośrednik, po twoim opisie nie można stwierdzić czy idzie rejestrowaną wysyłką czy nierejestrowaną, niestety otrzymałeś tylko numer paczki pośrednika
ok, a czy ja go otrzymam (jakieś info na stronie trackingowej)? Czy dopiero jak do mnie dojdzie to się zorientuje, że wysyłka była jednak rejestrowana?
grunt, żeby to jednak było rejestrowane i tyle. Jak można się walnąć i wysłać drona nie rejestrowaną.
Nie wiem co chińczyk miał na myśli w 1 mailu bo można go dwojako rozumieć - czy brak wypełnienia info o trackingu na ich stronie czy wysyłkę nierejestrowaną. Wysłali po 2 tyg czekania to jeszcze spier... ;)
wszystko się wyjaśniło. Numer YT to numer referencyjny podobno i paczka wylądowała w holandii po czym wyszła do Polski ale okazało się, że wylądowała w Hiszpanii i stamtąd wysłana rejestrowaną przesyłką do Polski. Pokręcone!
http://yuntrack.com podaje dobre śledzenie do tego numeru :)