Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, wybaczcie ze ostatnio ociagalem sie z opisem postępów związanych z #wiezamirka ale dużo sie u mnie działo i prywatnie (ale ja nie o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i w temacie wieży. Powinien zacząć od podziękowań dla @a__s: za nadanie mi tagu autorskiego- Dziekuje! ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chciałbym wchodzić w szczegóły progresu póki wieża oficjalnie nie trafi w moje ręce (lub nie odpuszczę- jednak na ten moment mój entuzjazm nie jest nawet o 1% mniejszy niż jak był na początku). A wiec zacznę od rozmów z PKP. Ku mojemu zaskoczeniu pracują tam ludzie którzy naprawdę chcą pomóc. Nie ma tam żadnej "komuny" i nie wiadomo jak rozwiniętej papierologii. Ogromny plus! Tego samego nie mogę powiedzieć o biurze konserwatora zabytków. O 14.30 wszędzie pusto i niczego sie nie załatwi. Robiłem 3 podejścia żeby dowiedzieć się czegokolwiek. Moze to tylko pierwsze złe wrażenie- okaże sie w praniu. Po spotkaniu ze znajomym architektem okazało sie ze muszę zmienić myślenie. Budynek jednak nie nada sie na pełnowartościowe mieszkanie- przy dobrych wiatrach da sie z niego wykrzesać co najwyżej 50-55m2 (rozłożone w 3 pionach), wiec na ten moment myśle o wieży jako mojej "mecie" żeby pojechać na weekend czy naładować baterię w borach tucholskich w tygodniu. Realnie patrząc jest to projekt na minimum półtorej a i nawet 2lat (jesli nie będzie opóźnień i konserwator nie będzie blokował tematu). Tak czy siak jestem w grze, jesli jednak okaże sie ze ta wieża nie spełni moich oczekiwań- będę szukał czegos w podobnym klimacie- moze jakiś stary dworzec albo stodoła chociaż wieża ciśnień jesli najbliższa memu sercu ( ͡° ͜ʖ ͡°) o kolejnych posunięciach na pewno będę Was informował! Last but not least- chciałbym podziękować wszystkim Mirkom i Mirabelkom którzy okazali mi całą masę wsparcia. Bardzo zaskoczył mnie fakt ze tylu z Was zaoferowało pomoc! Jestem dumny ze należę do tak fajnej społeczności! Możecie być pewni ze jak finalnie zamieszkam w wieży bądź podobnym miejscu zrobimy srogą Mirkową imprezę! #architektura #wiezamirka #zabytki ponizej fotka wieży która znajduje sie w Stargardzie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
M.....p - Mirki i Mirabelki, wybaczcie ze ostatnio ociagalem sie z opisem postępów zw...

źródło: comment_Aq4yGsyKTbAipvMiBW0OSGKOoEXMxJZT.jpg

Pobierz
  • 72
@Max_Sop: Takie pytanie mam. Obczajałem kiedyś tą wieżę i na zdjęciach sprzed paru lat był tam obok taki parterowy, ceglany budyneczek, całkiem przyzwoitych gabarytów co się z nim stało? Kupowałeś ten obiekt już bez niego?
@effzet: tu moze być problem z konserwatorem ( ͡° ʖ̯ ͡°) @Dziki_Odyniec: marzenia trzeba spełniać! Bo jak nie teraz to kiedy? @Bombowy_Zasilacz: nie ma zbyt wiele takich budynków w północnej Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°) @kult_cwaniaka: budynki juz wyburzone. Jest tam teraz sama wieża. @AnakondaWins: jak najbardziej, ale do takich przestrzeni potrzebowałbym inna wieże ( ͡° ʖ̯
@Max_Sop: Tak się zastanawiam(a #!$%@? się znam na budownictwie xD). Nie dałoby się do tej wieży po prostu dobudować u podstawy przyległych pomieszczeń? Myślę, że przy dobrym projekcie nie wyglądałoby to jak twierdza Janusza, a miałbyś pełnoprawne mieszkanie ;d