Wpis z mikrobloga

#kebab #warszawa

Za namową @50HerbatGreya: specjalnie wybrałem się dziś do Bay Kebab na Jana Pawła i powiem tak:
+ za ogólną jakość składników, w cenie do 20 zł w Warszawie nigdzie nie dostałem jeszcze wkładki do lawasza z tak wysokiej półki, czuć, że jest to coś o kilka klas lepszego niż mięso z centralnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ za "surówkę", bo nie było ani grama kapusty kiszonej, głównie drobno pociachana sałata, trochę brakowało jakiegoś świeżego warzywka, ale i tak na plus, bo coś innego niż wszędzie
+ za pokrojenie mięsa, kawałki nie są ani za cienkie, ani za grube, odpowiednio soczyste, nieprzesuszone
+ w sumie też za pitę, bo też ciasto w porządku, nie takie mączne jak w sapko

Rozmiar był w porządku, ale jest tylko jeden do wyboru, 10 zł za kurczaka, 13 zł za jagnięcinę (ja jadłem ten drugi bo kurczaka w kebabie nie tykam), sosy w miarę standardowe, ani nie urzekają, ani nie przeszkadzają, mieszany w ogóle nie był ostry. Jedna jedyna rzecz, która mi osobiście nie pasowała, to przyprawy - po pierwsze mięso było bardzo delikatnie przyprawione i najbardziej przebijał się sam smak mięsa (dla niektórych to na pewno będzie zaleta, ale dla mnie osobiście wada), a po drugie sama przyprawa smakowała mi jak taka najtańsza mieszanka arabska z tesco :( i tak samo to kwestia gustu, bo ja akurat wolę co innego.

Podsumowując - u mnie z kebabów warszawskich na pierwszym miejscu dalej ex aequo Egipt na tyłach novotelu i Habiba na maltańskiej, ale Bay zdecydowanie polecam odwiedzić wszystkim kebabożercom, bo jest inny od reszty i może akurat komuś bardziej podpasuje, szczególnie jak jesteście w okolicach Jana Pawła to warto zajrzeć, bo dużo lepszy od Sapko (uwaga tylko na godziny otwarcia - Bay jest do 22)
  • 3
@polejpolej: Ja jem tylko kurczaka bo wiem, że to normalne mięso. Te baraniny to jest cienki plasterek barana nadziany, potem gruby kawał sprasowanego zmielonego wołowego mięsa z tłuszczem i tak naprzemiennie...
Kura występuje w 3 wersjach, albo pierś albo cała reszta.

Wersja z kurą kosztuje 10 i ani habiba ani egipt w tej cenie nie oferują takiej porcji. Wersje dużą testowałem w habibie i w egipcie. Egipt tu już moim zdaniem