Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #barnsley

Witam mireczki
Doradźcie w mega trudnej decyzji razem z #rozowypasek myślimy nad emigracją do UK.
Wiem że to nie najlepszy czas bo brexit, funt leci itp ale oboje chcemy podszkolić język obecny poziom to powiedzmy szkolne b2.
I stąd pytanie do was czy gdybyście mieli wyjechać teraz to pojechali byście? Jak wam się tam żyję i czy raczej zostalibyście w Polsce?
  • 32
@Megasek nie wiemy co umiecie, co chcecie robić. Do brexitu to jeszcze troche, a skoro chcecie żyć w UK to kurs funta do złotówki chyba was nie powinien interesować?
@Megasek to zależy co to za B2, bo nikt Ci obrazka nie będzie kazał opisać, o swoim pokoju też nie będziesz opowiadał - rozumiesz o czym mówię?;)
@Megasek: My z rózwym wyjechaliśmy rok temu i nie żałujemy. W Polsce mieliśmy przeciętne prace w kiepskim mieście. Decyzji nie żałujemy mimo, że siedzimy w magazynie, do Polski póki co wracać nie myślimy. Jeśli was nic nie trzyma to wyjechać zawsze można, a jak się nie spodoba to wrócić :) Lepiej w tę stronę niż siedzieć w Polsce i myśleć 'a co by było gdyby'
ale oboje chcemy podszkolić język obecny poziom to powiedzmy szkolne b2.


@Megasek: Nie, emigrujecie dla pieniedzy a nie zeby podszkolic jezyk. Poza tym jakbys emigrowal, zeby polepszyc swoj jezyk to bys wybral angielskojezyczna okolice a nie Yorkshire gdzie po angielsku mowia tylko imigranci do Anglikow, bo ci drudzy bulgocza a nie mowia i #!$%@? zrozumiesz przez pierwsze 14 lat pobytu tutaj

Co do samego sensu wyjazdu to nie wiemy nic o
@PanZielonegoOgrodu: Wg mnie z 1000 funtow powinienes miec przy dupie jak tu wbijesz. Ja prace znalazlem w kilka dni, ale nie wiem jak sytuacja wyglada w tej konkretnej chwili, na magazynach zatrudniaja roznie i po kilku miesiecach moga #!$%@? i trzeba isc gdzie indziej. O prace najlepiej pytac na facebooku w grupie "Polacy w Barnsley". W kazdym razie jak ktos chce pracowac i zna angielski w miare no to robote znajdzie
@PanZielonegoOgrodu: Wrzesien-styczen robota powinna być, potem bywa bardzo różnie albo jest praca taka do której ja bym nie poszedł, jeśli masz więcej zapału niż ja (a o to nietrudno :)) to sobie poradzisz. Na magazynach teraz dużo nadgodzin będzie więc jak Ci się będzie chciało pracować to sobie poradzisz.