Wpis z mikrobloga

@sawyer97: raczej wykazać niskie szanse na istnienie Boga / bogów.

A dlaczego o tym mówimy jeśli sami w to nie wierzymy i moglibyśmy temat olać? (bo do tego chyba sprowadza się pytanie):
- bo religia opanowała praktycznie każdy aspekt życia i spotykamy ją na każdym kroku: jest w tradycji, polityce, sztuce, wszędzie - ciężko uciec przed tym tematem jeśli jest wszędzie wokół nas. Nawet ateista który nie będzie chciał o religii
@sawyer97: Bo mają ograniczone myślenie które ma na celu spolaryzowanie ludzi do grupy wierzących bądź niewierzących, a brak u nich w ogóle jakiegokolwiek w tej sprawie zastanowienia i poszukiwań.

Tak jak prymitywni Bogowie byli prymitywni, tak nasz może być prymitywny dla ludzi za 1000 lat.

Póki co wiara jest konceptem bardzo trudnym, który próbujemy sprowadzić do naszego obecnego myślenia.

Nie jest nigdzie powiedziane, że znamy obecnie reprezentację Boga, znamy jedynie sam
@sawyer97:
Zasada akcji i reakcji, proszę pana.
Jeżeli religijni próbują przeciągnąć mnie na swoją stronę, to aby pozostać przynajmniej w miejscu, muszę stawiać czynny opór, obojętność jest niewystarczająca.
i "obalają" sobie reprezentacje Boga w postaci dziadka na chmurce.


@dzeksondzekson: Bo im nikt nie podał poprawnej. Z miliard razy pytałem w różnych miejscach co to właściwie jest ten Bóg i nie przypominam sobie żadnej odpowiedzi trzymającej się kupy. Max co mi się udało uzyskać, to kilka odpowiedzi "czym Bóg nie jest" i trochę bluzgów.
@severson: Bo to nie jest pytanie zamknięte, do pytania można podejść na różne sposoby. Na pewno jest siłą wyższą, toteż podejrzewam w ten sposób powstała reprezentacja "dziadka" na chmurce. Dziadek pewnie dlatego, że dużo wie i swoje przeżył, a na chmurce dlatego, że jest ponad nami i stąd też nawet określenie "siła wyższa" czyli wyżej niż my. Tak samo było z Horusem krążącym ponad piramidami, tak samo było z Olimpem w